خانه سلامت بهداشت و درمان هیچ جا مثل خانه خود آدم نمی‌شود

هیچ جا مثل خانه خود آدم نمی‌شود

در روزهای کرونایی؛

ماندن در خانه چرخه‌ی انتقال ویروس را کاهش می‌دهد و با رعایت نکات بهداشت فردی می‌توانید از انتشار ویروس کرونا پیشگیری کنید.

به گزارش حوزه سلامت پايگاه خبري نشريه فرزندان آسماني به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پرهیز از سفر‌های غیر ضروری و ماندن در خانه، یکی از مهمترین توصیه‌های این روز‌ها برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است.

برای پیشگیری از ورود کرونا به داخل خانه از همان درب ورودی شروع کنید و کفش هایتان را داخل خانه نیاورید و یا آنها را درب منزل با فاصله از کفش دیگران بگذارید.

پس از وارد شدن در خانه به هیچ عنوان با کسی دست ندهید و بلافاصله دست و صورت خود را بشویید یا حدالامکان یک حمام کوتاه با آب و صابون انجام دهید و همچنین هر شخصی که وارد خانه می‌شود از او بخواهید دست‌های خود را شستشو دهد یا ضد عفونی کند.

از مهمترین نکات پیشگیری این است که وسایل داخل جیب خود مانند موبایل، کارت‌های بانکی و ریموت را ضدعفونی کنید تا احتمال انتشار ویروس را به حداقل برسانید.

طبق توصیه‌های مکرر متخصصان و پزشکان در این روز‌ها خرید از مکان‌های شلوغ را متوقف کنید، ضمن اینکه توصیه می‌شود اقلام غیرقابل شستشو خریداری نکنید.

درصورت خرید از مکان‌های عمومی، کیسه‌های خرید را قبل از ورود به منزل خالی کنید و داخل سطل زباله بیندازید، اگر هم می‌توانید خریدهایتان را ضدعفونی کنید.

متخصصان تغذیه و عفونی توصیه می‌کنند از بیرون و مکان‌های عمومی غذا سفارش ندهید و میوه وسبزی ها را حتما پیش از مصرف شستشو و ضد عفونی کنید.

از مهمترین نکات رعایت بهداشت در خانه می‌توان به شستشو و ضدعفونی کردن سطوح پرتماس خانه مانند سینک ظرفشویی، دستگیره ها، کابینت، یخچال و سرویس‌های بهداشتی اشاره کرد.

حتی اگر در خانه حضور دارید دست هایتان رو مرتب بشویید و به صورت و چشمان خود دست نزنید.

در پایان باید ماندن در منزل و خودقرنطینگی، یکی از بهترین راه‌های کاهش چرخه ویروس در جامعه است و باید گفت شکست دادن کرونا متضمن رعایت نکاتی است که خودمان باید رعایت کنیم.

لطفی
به عنوان یـک علاقه مند به تولید خبر و محــتوا از سال ۹۷ در آسمانی نیوز مشغول به کار هستم. با نظرات خود کمک کنید بهتر بنویسم تا بتوانیم همه با هم جامعه ای شاد و سر بلند داشته باشیم. "همه با هم ایران بهتر را می سازیم"

داغ‌ترین مطالب

آیا مسکن در سال جدید گران می شود؟

طرح اقدام ملی منجر به کاهش تقاضا در بازار در سال ۹۹ به ویژه در نیمه دوم سال قیمت مسکن شاهد رشد ۳۰ درصدی خواهد...

بررسی آخرین وضعیت زندان‌ها با حضور رئیس قوه قضائیه و مقامات ارشد انتظامی و قضایی

دستور ویژه رئیس قوه قضائیه به دادستان کل کشور برای حفظ سلامت و امنیت زندانیان و برخورد با مقصرین حادثه زندان سقز/آیت الله رئیسی:...

آمار کرونا در 7 فروردین ماه

  شناسایی ۲۳۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور سخنگوی وزارت بهداشت: 🔹از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس یافته های آزمایشگاهی، ۲۳۸۹ مورد جدید...

جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور روحانی برگزار شد

جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس جمهور و مقامات عالی رتبه اجرایی و قضایی و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برگزار...

غربالگری ۴۱ میلیون نفر در طرح مبارزه با کرونا

هیچ کمبودی در تخت بیمارستانی نداریم دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا از غربالگری بیش از 41 میلیون نفر از جمعیت کشور در طرح ملی...