عابدینی از دستیابی به مدال بازماند/ طلسم مدال با شمشیر هم نشکست

0
1
Spread the love به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از ریو، در پنجمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو مجتبی عابدینی، سابریست کشورمان در دیدار رده‌بندی اسلحه سابر مسابقات شمشیربازی برابر کیم از کره جنوبی با نتیجه  ۱۵ بر ۸ باخت و نتوانست به مدال دست پیدا کند. بدین ترتیب کاروان کشورمان همچنان در حسرت کسب مدال در المپیک ریو باقی ماند. 

وی در مرحله یک سی‌ودوم به مصاف آندری یاگودتا نفر نوزدهم رنکینگ جهانی از اوکراین رفت و در پایان با نتیجه ۱۵ بر ۹ برابر این حریف به پیروزی رسید و راهی دور بعد شد. شمشیرباز کشورمان سپس چو از کره جنوبی را ۱۵ بر ۱۲ شکست داد و به جمع هشت نفر پایانی راه یافت.

وی در ادامه به مصاف وینسنت آنستت از فرانسه رفت و با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات رسید. عابدینی در نیمه نهایی این رقابت‌ها برابر داریل هومر از آمریکا به میدان رفت و با نتیجه نزدیک ۱۵ بر ۱۴ باخت و از راهیابی به فینال بازماند.

دیدار فینال ساعت ۲۰:۴۵ به وقت محلی (۴:۱۵ بامداد به وقت تهران) بین آرون ژیلاگی از مجارستان و هومر از آمریکا برگزار می‌شود.

مجتبی عابدینی با قرار گرفتن در جایگاه چهاردهم رنکینگ جهانی برای نخستین بار در تاریخ شمشیربازی با سهمیه جهانی راهی المپیک شد.

انتهای پیام/لینک منبع

ثبت شرکت سئو سایت