مذاکره امام حسین از جنس سازش نبود، بلکه از جنس دعوت به عدل و ارشاد بود



حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده سابق مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» با اشاره به پیام عاشورا و قیام اباعبدالله (ع)، اظهار کرد: قیام امام حسین (ع) بر اساس قاعده امربه‌معروف و نهی از منکر بود و در درجه اول با منطق مذاکره برای هدایت ولی نه مذاکره‌ای از جنس ذلت، پذیرش ظلم و سازش بلکه مذاکره‌ایی از جنس دعوت و دست برداشتن حکمرانی بر اساس ظلم، بلکه مذاکره برای پیوستن به قیام امام حسین (ع) برای اقامه عدل بود.

وی افزود: متأسفانه عده‌ای در این روزها برای توجیه نرمش‌های غیر قهرمانانه و سازشکارانه دولت، بدون اشاره به محتوا و ماهیت ملاقات‌های امام حسین (ع) با برخی فرماندهان لشکر یزید، بر روی منبر به بزرگنمایی ظاهراً این ملاقات‌ها اشاره می‌کنند درحالی‌که روشن است، جنس مذاکره امام از جنس سازش نبود، بلکه از جنس دعوت به عدل و از جنس راهنمایی و ارشاد بود.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس نهم با انتقاد از برخی تحریفات در رابطه با قیام اباعبدالله الحسین (ع)، تصریح کرد: وقتی می‌بینیم که سران دنیای کفر و ظلم و یزیدیان زمان بعد از مذاکرات برجام به دنبال باز کردن باب مذاکرات در موضوعات دیگر از جمله مذاکره درباره منطقه و از نتایج قبلی راضی هستند، به این نتیجه می‌رسیم که توجیه این مذاکرات آن‌هم با رنگ و بوی حسینی، در حقیقت تحریف عاشورا است.

رسایی افزود: نتیجه مذاکره امام حسین (ع) در آن واقعه، رضایت و خوشحالی و استمرار مذاکره توسط یزیدیان زمان نبود بلکه وقتی دیدند که نتیجه این گفتگوها بیداری بیشتر مردم است، در شیپور جنگ نواختند.

وی گفت: اگر امام حسین به دنبال مذاکره با این نگاه بود خونش ریخته نمی‌شد، همان‌طور که شخصیت‌هایی مانند عبدالله بن عمر از این جنس مذاکره می‌کردند و کسی کاری به‌کارشان نداشت.

انتهای پیام/



لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس



پاسخ دهید