زاکانی: عربستان مقابل خط مقاومت نمی‌تواند "عرضِ اندام" کند/ آن‌ها مقابل ایران هیچ توان و اقتداری ندارندبه گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتستان، علیرضا زاکانی در هشتمین یادواره شهدای فاریاب شهرستان دشتستان اظهار داشت: وجود فرهنگ عاشورا در بین ملت‌‎ها، نه تنها این ملت‌ها را توانمند و حماسه‌آفرین می‌کند، بلکه بسیاری از ترفندهای دشمنان نیز خنثی می‌شود.

وی با بیان اینکه ملت ایران میراث‌دار خون شهدا است، خاطرنشان کرد: شهدا راه‌شان را آگاهانه انتخاب و به وظیفه خود عمل کردند و اکنون آزمون ملت ایران میراث‌داری خون و آرمان‌های شهداست.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه شهدا به وظیفه خود عمل کرده‌اند، خاطر‌نشان کرد: ایثار و فداکاری شهدا در تاریخ انقلاب اسلامی نقش بسته و اکنون ما در یک آزمون جدید در دوره جهاد اکبر و کبیر قرار داریم.

زاکانی با بیان اینکه باید در مقابل ذلت‌خواهی دشمن بایستیم، تاکید کرد: نباید به دشمن اعتماد کنیم و نقشه راه دشمن در پیش بگیریم بلکه باید با خودسازی الگویی برای جهانیان باشیم. اینکه عده‌ای دنبال غنائم هستند، راه شهدا نیست؛ این افراد باید از خواب غفلت بیدار شوند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه هیچ حادثه‌ای مانند واقعه کربلا نیست اما گوشه‌ای از این واقعه در ایران اسلامی در طول هشت سال دفاع‌مقدس به واقعیت پیوست و شهدا با تمام وجود در مقابل دشمن ایستادند، تاکید کرد: در این یادواره با شهدا عهدی دوباره می‌بندیم تا همانگونه که عباس علمدار(ع) تابع امام حسین (ع) بود ما نیز در مسیر ولایت قرار داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه شهدا به امام راحل ایمان و اعتقاد قلبی داشتند، افزود: اقتدا و پیروی از رهبر معظم انقلاب خیلی از را‌ه‌های بسته را برای ما باز می‌کند. امروز شاهدیم که ایران و جبهه مقاومت شرایط ۳۸ سال پیش را ندارند و به‌عنوان قدرت بزرگ منطقه محسوب می‌شوند.

زاکانی قدرت آمریکا را پوشالی و ناتوان دانست و افزود: نباید به “شیطان بزرگ” آمریکا دل ببندیم و امید داشت چراکه آمریکا نیستی و ذلتِ ملت ایران را می‌خواهد و این شیطان بزرگ هیچ کمکی به ایران اسلامی نمی‌کند. امروز ناتوانی آمریکا بر همگان آشکار شده است. آمریکا جاهایی که عقب‌نشینی می‌کند به‌خاطر ناتوانی است به‌گونه‌ای که در سوریه مدافعان حرم پیشانی استکبار جهانی و آمریکاصفتان را به خاک ذلت کشاندند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه ملت ایران هیمنه آمریکا را در جبهه‌های گوناگون شکسته است، گفت: استکبار جهانی می‌داند با ملتی ذلت ناپذیر روبه‌رو است به همین سبب با توطئه‌های مختلف درصدد ضربه‌زدن به انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه عربستان در مقابل خط مقاومت منطقه نمی‌تواند عرض اندام کند و در مقابل ایران اسلامی نیز هیچ توان و اقتداری ندارد، گفت: عربستان در دوران جنگ تحمیلی میلیاردها دلار به صدام کمک کرد تا ریشه انقلاب اسلامی را بکند این درحالی است که شاهدیم امروز از سمت عراق، یمن و بحرین، کسانی که پرچم سیدالشهدا(ع) را بلند کرده‌اند، مهر ذلت بر پیشانی آل‌سعود می‌زنند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه آرمان‌های شهدا و اقتدا به رهبر معظم انقلاب افتخار و عزت ایران اسلامی است، تاکید کرد: همانگونه که به امام خمینی (ره) اعتقاد و اقتدا کردیم امروز نیز رسالت انقلابی‌ماندن و دفاع از انقلاب اسلامی  و اقتدا به رهبر معظم انقلاب در سرلوحه برنامه ملت بزرگ ایران قرار دارد.

به گزارش تسنیم، در این آئین از خانواده شهدای روستای فاریاب تجلیل شد و هدیه متبرک شده رهبر معظم انقلاب به خانواده‌های ۱۰ شهید فاریاب اهدا شد.

انتهای پیام/لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرسپاسخ دهید