مدرسان ورزش همگانی بومی‌سازی می‌شوند

0
2
Spread the loveشهرام علم در گفت‌‎وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز در حاشیه مراسم اختتامیه دوره تربیت مدرس مربیگری و همسان‌سازی آمادگی جسمانی سطح سه که توسط کمیته آمادگی جسمانی هیئت ورزش‌های همگانی فارس در شیراز برگزار شد اظهار داشت: در سال ۹۵ که سال آموزش است رویکرد اصلی فدراسیون ورزش‌های همگانی توسعه و ترویج دوره‌های تکمیلی و سطوح بالا همانند درجه یک، دو و درجه سه و همچنین تربیت مدرس است.

وی بیان کرد: انجمن آمادگی جسمانی یکی از بزرگترین تشکل‌های ورزشی کشور است که بیشترین زیرمجموعه را چه در بخش آقایان و بانوان در کشور دارد و بر این اساس دوره‌های آموزشی که برگزار می‌کند، بسیار زیاد است.

علم با اشاره به اینکه فدراسیون ورزش‌های همگانی در سال به بیش از ۶۵۰ دوره آموزشی با ۶۰ دوره متنوع برگزار می‌کند افزود: با توجه به اینکه آمادگی جسمانی پیش نیاز تمام این دوره‌ها است بیشتر این آموزش‌ها درانجمن آمادگی جسمانی است.

رئیس انجمن آمادگی جسمانی و ایروبیک فدراسیون ورزش‌های همگانی  خاطرنشان کرد: امسال دو دوره تربیت مدرس پیش‌بینی شده بوده که یکی در فارس و شهر شیراز برگزار شد و دیگری نیز در هفته آینده به میزبانی استان گلستان و در شهر گرگان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس در برگزاری رویدادهای بزرگ ورزش همگانی از جمله مدیریت و رهبری در ورزش‌های همگانی و همچنین میزبانی مسابقات موفق بوده، دوره تربیت مدرس به عنوان یکی از مهم‌ترین دوره‌های آموزشی در شهر شیراز برگزار شد.

علم تصریح کرد: در این دوره ۱۰۰ مربی دوره از سراسرکشور با مدرک فوق لیسانس تربیت‌بدنی و دکترای تربیت بدنی به همراه معرفی‌نامه از هیئت‌های استانی با داشتن حداقل شرایط مربی‌گیری آمادگی جسمانی شرکت کرده و در مدت چهار روزه آموزش‌های تئوری در زمینه اخلاق در ورزش، روانشناسی ورزشی، تجهیزات ورزشی و همچنین دروس عملی را فرا گرفتند.

وی افزود: شرکت کنندگان در این دوره پس از کسب موفقیت لازم باید در یک دوره به عنوان کارآموزی در کنار مربیان آمادگی حاضر شوند تا در مربیگری که هدف اصلی توسعه و ترویج آمادگی جسمانی و تندرستی است از این مدرسان استفاده شود.

رییس انجمن آمادگی جسمانی و ایروبیک فدراسیون ورزش‌های همگانی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات ما این بود که برای بسیاری از استان‌ها و شهرستان‌ها مدرس از تهران اعزام می‌شد خاطرنشان کرد: هدف اصلی فدارسیون ورزش‌های همگانی از برگزاری این دوره‌ها این است که در سال آینده اعزامی برای هیچ یک از دوره آموزشی در مراکز استانی و شهرستان‌ها از تهران نداشته باشیم و این مدرسان تربیت شده خودشان به عنوان سفیران توسعه سلامت و تندرستی در جامعه فعال و به تربیت ورزشکاران بپردازند.

علم همچنین از همکاری مناسب سیروس پاک‌فطرت رئیس هیئت ورزش‌های همگانی فارس، مریم جوانمردی مسئول کمیته آمادگی جسمانی هیئت ورزش‌های همگانی فارس به همراه همکارانشان، در میزبانی از دوره تربیت مدرس آمادگی جسمانی در شیراز قدردانی کرد.

انتهای پیام/لینک منبع

ثبت شرکت سئو سایت