کلاهبرداری به اسم ثبت‌نام مردم نیازمند جهت دریافت کمک بلاعوض/ فرماندار زاهدان: چند کافی‌نت در این رابطه پلمپ شدبه گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، عصر امروز خبری در برخی کانال‌ها و شبکه‌های مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه برخی کافی‌نت‌های شهرستان‌های زابل و زاهدان مردم را جهت دریافت کمک‌های نقدی از جانب خانواده مرحوم هاشمی رفسنجانی ثبت‌نام می‌کنند.

بررسی‌های خبرنگاران تسنیم نیز از پخش این شایعه میان مردم زاهدان و زابل و ثبت‌نام تعدادی از کافی‌نت‌ها در این زمینه حکایت داشت که در ادامه به پیگیری این موضوع پرداخته شد.

خبر اهدای کمک نقدی به مردم از جانب خانواده آیت‌الله هاشمی کذب است

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان، اظهار داشت: هرگونه خبری که در فضای مجازی مبنی بر ثبت‌نام افراد محروم و بی‌بضاعت برای دریافت کمک‌های نقدی از سوی خانواده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی منتشر شده کذب است و این خبر از اساس صحت ندارد.

هوشنگ ناظری، فرماندار زابل نیز در این رابطه به خبرنگار تسنیم در زابل، گفت: گزارش ثبت‌نام برخی افراد جهت دریافت کمک‌های نقدی از جانب خانواده آیت‌الله هاشمی را دریافت کرده‌ایم اما تاکنون از سوی هیچ مرجع رسمی این خبر به اطلاع فرمانداری‌ها نرسیده است.

ناظری تاکید کرد: دستور بررسی کافی‌نت‌هایی که اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند و بررسی سایت مورد نظر به مراجع مربوطه داده شده اما تا زمان تایید رسمی مردم از ثبت‌نام و پرداخت هرگونه وجه به کافی‌نت‌ها خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است تا امروز بحث ثبت‌نام و پرداخت کمک‌ها بیشتر شبیه به شایعه و کلاهبرداری بوده و اگر در نهایت این موضوع رسمیت پیدا کرد، فرمانداری‌ها از کانال‌های رسمی و موثق مراتب را به اطلاع شهروندان می‌رسانند.

چند کافی‌نت کلاهبردار پلمپ شد

مجتبی خانجانی نیز در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان، اظهار داشت: از صبح امروز چند کافی‌نت در زاهدان به بهانه ثبت‌نام کمک‌های خانواده مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اقدام به ثبت‌نام و اخاذی از مردم می‌کردند که بلافاصله پیگیری موضوع در دست اقدام قرار گرفت.
فرماندار زاهدان با بیان اینکه در همین راستا چند کافی‌نت متخلف پلمپ شد، افزود: این موضوع کلاهبرداری بوده و به هیچ وجه صحت ندارد و شهروندان باید در صورت مشاهده چنین مواردی بلافاصله موضوع را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

با توجه به پخش این شایعه در فضای مجازی، به نظر می‌رسد مسئولان مربوطه و رسانه‌ها باید جهت جلوگیری از پخش بیشتر شایعه و انجام کلاهبرداری‌های مشابه در دیگر شهرستان‌ها نسبت به اطلاع‌رسانی به مردم اقدام کنند.

انتهای پیام/لینک منبع

ثبت شرکت سئو سایتپاسخ دهید