اعضای مجمع شهرداران آسیایی به همدان سفر می‌کنندبه گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان٬ محمد خدادادی پیش از ظهر امروز در  آیین اختتامیه همایش ملی شهر سبز پایدار در همدان اظهار داشت: این مجمع در راستای برقراری ارتباط و گسترش روابط دیپلماسی و همکاری‌های بین‌المللی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه دیپلماسی از حالت سنتی و عمومی به دیپلماسی شهری ارتقا یافته است٬ افزود: دپیلماسی سنتی بین کشورها در پشت درب‌های بسته انجام می‌شود اما در دیپلماسی عمومی همه اطلاعات به صورت باز مورد استفاده همگان قرار می‌گیرد.

دبیرکل مجمع شهرداران آسیایی تصریح کرد: در دیپلماسی شهری نقش شهرداران فراملی شده است و اگر بتوانیم حرکت شهرداران را در برقراری این نوع دیپلماسی سوق دهیم شاهد تحولی در عملکرد مدیریت شهری خواهیم بود. 

وی بیان کرد: ۶۷ شهر در آسیا عضو مجمع شهرداران آسیایی هستند که ۱۱ شهر آن از ایران بوده و در این بین٬ شهر همدان یکی از اعضای فعال این مجمع است.

خدادادی عنوان کرد: سفر به همدان جزو برنامه‌های اجلاس دو سالانه مجمع شهرداران آسیایی خواهد بود که در ایران برگزار می‌شود تا شاید تفاهم‌نامه‌ای بین همدان و دیگر شهرهای عضو مجمع منعقد شود تا پروژه‌های توریسم و سرمایه‌گذاری مشارکتی اجرا شود.

به گزارش تسنیم؛ نخستین همایش ملی شهر سبز پایدار از روز دوم اسفند ماه در سالن همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان و با حضور ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست آغاز شد.

در این همایش تفاهم نامه همدان پایلوت شهر سبز پایدار تمدید و قرارداد ساخت سه نیروگاه خورشیدی بین بخش خصوصی و شهرداری همدان به امضا رسید که براساس آن باید تا ۶ ماه آینده باید این نیروگاه‌ها احداث شود.

انتهای پیام/لینک منبع

ثبت شرکت سئو سایتپاسخ دهید