تعاونی‌های حمل و نقل دریایی هرمزگان از شناورهای استاندارد استفاده کنند

0
8
Spread the loveبه گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، مهدی نوفرستی ظهرامروز در دومین نشست کمیته حمل و نقل دریایی استان هرمزگان ویژه ساماندهی سفرهای دریایی نوروز ۹۶ اظهارداشت: استان هرمزگان به دلیل برخورداری از ۲۲۳۸ کیلومتر نوار ساحلی و ۱۴ جزیره، یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور است.

وی، اجرای ۹ سال طرح نوروزی سفرهای دریایی در این استان بدون تلفات انسانی را برگ زرینی در کارنامه کمیته حمل و نقل دریایی توصیف‌کرد و بیان‌داشت: با هم‌گرایی و کار تیمی این موفقیت حاصل شده است.

معاون بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین  ضمن ارائه گزارشی کوتاه از اقدامات صورت گرفته در ۱۱ بندر مسافری استان هرمزگان برای پشتیبانی از سفرهای ایمن دریایی در نوروز ۹۶ تاکیدکرد: نقش رسانه‌ها و بهره‌گیری از اطلاعات هواشناسی در کاهش سوانح دریایی اثرگذار است.

نوفرستی همچنین، بهره‌گیری از شناور استاندارد و تردد در مسیر و زمان مجاز را از جمله مسئولیت‌هایی دانست که طبق قانون بر عهده متصدی حمل و نقل دریایی یعنی تعاونی‌هاست.

وی گفت:  علاوه بر خطرات و ریسک‎هایی که در سفرهای دریایی باید مورد مورد توجه قرار گیرد، کیفیت و نوع خدمات نیز در این بخش حائز اهمیت است، ازاین‎رو، در زمینه ارائه خدمات بندری و دریایی مربوط به سفرهای دریایی اقدامات مضاعفی انجام می‎شود که ارائه بهترین خدمات حتی در زمان بروز سوانح را مورد توجه قرار می‎دهد.

در ادامه این نشست، محمد محسنی مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر نیز در خصوص موضوعاتی همچون ضرورت کنترل امنیت محیط پیرامونی بنادر مسافری توسط دستگاه‌های مسئول، بهبود خدمات و اصلاح امور و نهادینه شدن فرهنگ بهره‌گیری از شناورهای استاندارد و پرهیز از انجام سفر دریایی در شرایط نامساعد جوی توضیحاتی را ارائه کرد.

گفتنی است، راه‌اندازی مراکز فروش بلیت شناورها در مبادی ورودی و پایانه‌های مسافری بندرعباس از جمله راه آهن، تسهیل فرآیند تامین سوخت شناورها با استفاده از ظرفیت بندر شهید باهنر و برگزاری دوره‌های بازآموزی خدمه شناورها برای پیشگیری از حوادث از جمله مواردی بود که از سوی نمایندگان تعاونی‌ها مطرح شد.

در بخش دیگری از این نشست، نمایندگان ارگان‌ها و دستگاه‌های عضو به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

یادآور می‌شود، فرمانداری‌های شهرستان‌های ساحلی، مناطق آزاد قشم و کیش، هلال احمر، دریابانی، شیلات، دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه‌های دیگر با سکانداری اداره‌کل بنادر و دریانوردی همه ساله در ایام تعطیلات نوروزی در قالب کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر تلاش می‌کنند تا سفرهایی ایمن و خاطره انگیز برای مسافران نوروزی رقم بخورد.

انتهای پیام/ لینک منبع

ثبت شرکت سئو سایت