اختصاص یک میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های ‌آبخیزداری خراسان جنوبی‌‌سید ابوالحسن میرجلیلی در گفت‌ وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: با مساعدت استاندار خراسان جنوبی تا پایان سال مالی جاری این رقم اعتبار از محل اعتبارات ماده ۱۲ مدیریت بحران برای اجرای طرح‌ها و افزایش سازه‌های آبخیز و آبخوانداری در نقاط مرزی استان جذب می‌شود. 

وی با اشاره به بارندگی در چند روز اخیر در استان درباره شرایط فعلی استان گفت: بارش باران باعث آبگیری تعداد زیادی از سازه‌های آبی، بندهای خاکی، سدهای تغذیه مصنوعی و … در استان شد.

میرجلیلی افزود: با توجه به بارندگی در ۵ شهرستان سرایان، فردوس، طبس، قاینات و بیرجند، سیلاب‌ها و روان آب‌ها به سدهای تغذیه مصنوعی و … هدایت شد.

مدیرکل مدیریت بحران خراسان جنوبی به سد نهرین به عنوان شریان حیاتی شهرستان طبس اشاره کرد و گفت: بارندگی‌های اخیر باعث بالا آمدن آب این سد خشک به ارتفاع ۳ متر شد.

میرجلیلی با بیان اینکه در سال‌های اخیر اقدامات خوبی برای مهار روان آب‌ها انجام شده است، تاکید کرد: حجم عظیمی از روان آب‌های قاینات هم به سمت سد فرخی رفت تا جایی که میزان ذخیره سازی این سد به یک میلیون متر مکعب رسید. 

انتهای پیام/لینک منبع

ثبت شرکت سئو سایتپاسخ دهید