خدمت‌رسانی ۲۴ ساعته قطار ریلباس برای جابه‌جایی زائران از خرمشهر به شلمچه/ ۲۲۱ هزار صندلی قطار به زائران اربعین اختصاص داده شد

0
6
Spread the love


به گزارش خبرگزاری فارس خوزستان از خرمشهر، میر حسن موسوی عصر امروز در جریان بازدید از مرز بین‌المللی شلمچه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امسال مطابق با برنامه‌ریزی که توسط راه‌آهن انجام شده، ۲۲۱ هزار مسافر برای زیارت اربعین پیش‌بینی شد.

وی در ادامه عنوان کرد: این تعداد مسافران و صندلی‌ها نسبت به سال گذشته رشد ۲۱ درصدی داشته است.

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: امسال قطار ریلباس از ایستگاه راه‌آهن خرمشهر تا ایستگاه راه‌آهن شلمچه به صورت ۲۴ ساعته خدمت‌رسانی می‌کند.

وی عنوان کرد: سیل تقاضا به این قطار به صورت ۲۴ ساعته است و مسافران را از ایستگاه راه‌آهن خرمشهر و به شلمچه منتقل می‌کند.

موسوی اظهار کرد: از روز ۴ تا ۲۴ آبان ۴۵ قطار فوق‌العاده از ایستگاه راه‌آهن شلمچه به نقاط مختلف کشور پیش‌بینی شده است.

وی افزود: همچنین امسال با هماهنگی که با دفاتر خدمات مسافرتی قم داشتیم، چهار زوج قطار ترکیبی از ایستگاه راه‌آهن قم تا کربلا راه‌اندازی شد و بر همین اساس مسافران با قطارهای راه‌آهن شلمچه سفر می‌کنند.

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در ایستگاه راه‌آهن شلمچه پس از انجام تشریفات گذرنامه، مسافران ۳۵ کیلومتر تا ایستگاه راه‌آهن بصره را با اتوبوس طی می‌کنند و از بصره تا کربلا را با قطارهای عراق می‌روند.

موسوی قطارهای پیش‌بینی شده امسال برای زائران را نسبت به سال گذشته فوق‌العاده ذکر کرد و ادامه داد: همه قطارهایی که در این مسیر و برای زائران پیش‌بینی شده است، برای رفاه مسافران تخت‌های آن ۴ و ۶ تخت‌خوابه هستند.

انتهای پیام/چ

ثبت شرکت سئو سایت