حجت‌الاسلام فاطمی‌نیا؛ بیان کرامتی از امام هادی(ع) + فیلم

0
4
Spread the love


به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا امام هادی(ع) در سال ۲۱۲ ه.ق. در شهر مدینه به دنیا آمدند و به‌مدت ۳۴ سال امامت شیعیان را به‌عهده داشتند. کنیه ایشان ابوالحسن نام داشت و با لقب‌های نقی، مرتضی،‌ عالم و فقیه نیز شناخته می‌شدند. امامت آن حضرت همزمان با حکومت چند تن از خلفای عباسی مانند معتصم، متوکل، واثق و معتز بود. این مسأله گویای آن است که امام هادی(ع) سختی‌های فراوانی را در طول امامت خویش متحمل شدند، به‌عنوان نمونه متوکل از نظر کلامی به جریان اهل حدیث گرایش داشت و آنان ضدّ معتزله و شیعه بودند. اهل حدیث متوکل را علیه شیعیان تحریک می‌کردند و در نتیجه سرکوبی شیعه با شدّت هرچه بیشتر دنبال شد.

ایجاد آمادگی فکری شیعیان جهت ورود به عصر غیبت،‌  مبارزه با انحرافات،‌ تربیت نیرو و افراد شایسته،‌ تقویت سازمان وکالت و صدور ادعیه با مضامین عالی از اقدامات مهم امام هادی(ع) در طول امامتشان بود. اما در این بین گاهی با نمایش کرامات و معجزاتی زمینه را برای عده‌ای از مردم برای جذب به دین مبین اسلام فراهم می‌کردند که تاریخ تعدادی از آن‌ها را ثبت کرده است.

به‌عنوان نمونه در زمان امام هادی(ع) شخصی به‌نام یونس نقاش در همسایگی حضرت زندگی می‌کرد. یک روز او در حالی که از ترس و وحشت به‌شدت می‌لرزید، خدمت امام(ع) رسید و گفت “ای آقای من، زمان زیادی به مرگم باقی نمانده است. حالا خدمت شما رسیده‌ام تا خواهش کنم که پس از مرگم، مراقب همسر و فرزندانم باشید”.

ادامه این داستان را حجت‌الاسلام فاطمی‌نیا تعریف می‌کند که در ادامه می‌بینید.

انتهای پیام/*لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس