تلاش آتش به اختیار ۲ جوان برای احیای دوره‌های خانگی تلاوت قرآن

0
8
Spread the love


به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، کرسی‌های قرآن نفحات را دو جوان آتش به‌اختیار قرآنی پس از مطالبه رهبری درباره ایجاد کرسی‌های تلاوت راه‌اندازی کردند و اکنون تجربه خوبی را در این رابطه اندوخته‌اند. ابتدا، این طرح با حضور قاریان ناشناس در مساجد همان منطقه کار خود را آغاز کرد و به تدریج با تبلیغات وسیعی که در فضای مجازی و خبرگزاری‌ها صورت گرفت، فعالیت آنان در سطح شهر تهران گسترش یافت. حالا این دو جوان (مسعود سیاف زاده و سید علی شاکری) می‌خواهند گام دیگری را در راستای مطالبه رهبر انقلاب  و تاکیدشان به مساله توسعه جلسات خانگی قرآن بردارند.

موسسه نفحات‌القرآن پس از برگزاری جلسات آموزشی هفتگی قرآن‌کریم و برگزاری حدود ۴۰۰ کرسی تلاوت قرآن‌کریم با تلاوت قاریان ممتاز و بین‌المللی و استعدادهای جوان و برگزاری طرح حفظ موضوعی قرآن‌کریم در این کرسی‌ها و همچنین پس از اجرای موفق مسابقات فوتسال بین جلسات قرآن کشور، اکنون در پی فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار قاریان در ابتدای ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۸، پیرامون احیای دوره‌های خانگی قرآن‌کریم، در نظر دارد تا این جلسات را با محوریت تصحیح روخوانی و بیان تفاسیر و مفاهیم آیات احیا کند.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیداری که در طلیعه ماه مبارک رمضان سال جاری با جامعه قرآنی داشتند، تاکید کردند: «دو جور می‌شود جلسه‌ی قرآنی تشکیل داد؛ یکی همین که دُور هم جمع بشوند و یک استادی بنشیند آنجا، بخوانند، قرآنِ افراد را تصحیح کند، نکات را بگوید، تذکّرات را بگوید؛ این یک جور است. یک جور هم این است که جمع  بشوند، یک نفر برود روی منبر، بنا کند قرآن خواندن، و نیم ساعت، یک ساعت قرآن بخواند – مثل منبری‌ای که منبر می‌رود و شما می‌نشینید پای منبرش، قرآن‌خوان، تالی قرآن، تلاوت‌گر برود روی منبر بنشیند و شروع کند به قرآن خواندن- شما هم بنشینید گوش کنید، [قرآن را] باز کنید، از روی قرآن نگاه کنید که این کار البتّه یواش‌یواش معمول شده است».

معظم‌له در بخش دیگری از سخنانشان فرموده بودند: ” به نظر من یکی از کارهایی که خیلی مهم است، عبارت است از اینکه ما دوره‌های قرآن را، جلسات قرآن را زیاد کنیم. البتّه توجّه قرآنی در گذشته قابل مقایسه‌ی با امروز نیست؛ نمی‌شود گفت یک‌صدم، [بلکه] یک‌هزارم هم نبود؛ آن زمانی که ماها در عرصه بودیم و می‌دیدیم، واقعاً یک‌هزارمِ حالا هم نبود؛ امّا بعضی از عادت‌های خوب وجود داشت که حالاها به خاطر تلویزیون قرآن و رادیوی تلاوت و مانند اینها که داریم -که خیلی هم خوب است- این چیزها یک خرده‌ای عقب افتاده که بایستی جبران بشود. یکی همین دوره‌های خانگیِ قرآن بود، یکی همین قرآن [خواندن] در مساجد یا در حسینیّه‌ها بود.”

تیزر تبلیغاتی موسسه نفحات را مشاهده می‌کنید.

این دوره‌های خانگی قرآن‌کریم قرار است به صورت ماهیانه در منازل قرآن‌دوستان تشکیل شود.

قرآن‌دوستانی که تمایل به میزبانی این جلسات دوره های خانگی قرآن‌کریم را دارند، می‌توانند با شماره ۰۹۱۲۸۰۴۶۸۴۳ روابط عمومی دارالقرآن نفحات‌القرآن تماس بگیرند و این جلسات را در منزلشان برگزار کنند.

انتهای پیام/لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس