افزایش فروش سینما همراه با کاهش مخاطب!

0
15
Spread the love


به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا میزان فروش سینمای ایران در شش ماه نخست سال ۹۸ به فروشی معادل ۱۷۸ میلیارد و ۳۶۸ میلیون و ۶۴۷ هزار تومان رسیده است و طی این مدت ۱۵ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۱۶۶ نفر به تماشای فیلم های درحال اکران نشستند.

میزان فروش فیلم های سینمایی در شش ماه نخست سال ۹۷ نیز معادل ۱۴۴ میلیارد و ۹۶۳ میلیون و ۶۳ هزار تومان و تعداد تماشاگران ۱۶ میلیون ۶۴۵ هزار و ۱۳۶ نفر بوده است.

بر اساس بررسی‌های معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی، میزان افزایش فروش فیلم‌ها درشش ماه ابتدایی سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷، بیست و سه درصد رشد داشته است اما تعداد تماشاگران در شش ماه ابتدایی امسال نسبت به همین مدت در سال گذشته ۶درصد کاهش داشته است.

گزارش فوق نشان می‌دهد که سینمای کشور تنها برای سه ماه ابتدایی سال که با اکران ویژه نوروز آغاز می‌شود برنامه‌ریزی خوبی برای اکران داشته است. بر اساس اخبار و گزارشات منتشر شده، سه ماه تابستانی که گذشت جزو بدترین بازه‌های زمانی اکران تابستان بود در حالی که عموما به علت تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها این تابستان است که باید از فروش و رونق خوبی برخوردار باشد. قرار دادن بیشتر شانس‌های فروش تنها در سه ماه ابتدایی سال نشان از عدم برنامه‌ریزی منسجم در حوزه پخش و اکران دارد.

گزارش فروش شش ماه ابتدایی سال ۹۸ و مقایسه آن با سه سال گذشته

انتهای پیام/لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس