» اقتصاد » تحقق شعار سال مورد انتظار رهبری و مردم است \دولت مدیران ناکارآمد را در سریع ترین زمان ممکن عزل کند
اقتصاد - اقتصادی - تهران - قوه قضائیه

تحقق شعار سال مورد انتظار رهبری و مردم است \دولت مدیران ناکارآمد را در سریع ترین زمان ممکن عزل کند

۹ فروردین ۰۲ 1۰6

دکتر پیمان سرپاس قائم مقام خانه صنعتکاران ایران گفت: اقتصاد کشور بنا بر دلایل مختلف از جمله ضعف مدیریتی در حوزه اقتصادی و تحریم های ظالمانه آمریکا در سال‌های اخیر با چالش های بیشتر و عمیق تری مواجه بوده که تاثیرات منفی آن را اکثریت جامعه لمس کرده و مشکلاتی را برای آنها رقم زده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «آسمانی نیوز» ؛ متن کامل این پیام بشرح ذیل میباشد:

به نام خدا
انتظار مردم و خواست رهبری تحقق شعار “مهار تورم و رشد تولید” در سال ۱۴۰۲ است،هر چند نمی توان از تحریم های ظالمانه چشم پوشی کرد اما با ظرفیت و توان داخلی و استفاده از متخصصین و مدیران کاربلد می توان تورم را کنترل کرد ، دیپلماسی فعال دولت سیزدهم در حوزه اقتصادی می تواند راهگشای کنترل تورم باشد.

نامگذاری سال از طرف مقام معظم رهبری با موضوعات مختلف نشان از اهمیت و اولویت آن موضوع در کشور است،در سال‌های اخیر آنچه که دغدغه رهبر انقلاب بوده موضوعات اقتصادی است که امسال نیز با توجه به تورم کشور به صراحت سال ۱۴۰۲ را “مهار تورم و رشد تولید” نام گذاشتند و از مسئولین اجرایی به طور جد انتظار تحقق این شعار را دارند.

اقتصاد کشور بنا بر دلایل مختلف از جمله ضعف مدیریتی در حوزه اقتصادی و تحریم های ظالمانه آمریکا در سال‌های اخیر با چالش های بیشتر و عمیق تری مواجه بوده که تاثیرات منفی آن را اکثریت جامعه لمس کرده و مشکلاتی را برای آنها رقم زده است .

هر چند تاثیر بسیار زیاد تحریمها بر اقتصاد کشور و تورم بالای آن بر کسی پوشیده نیست، اما در این میان بی توجهی و نادیده گرفتن توان داخلی و ظرفیتهای مهم اقتصادی کشور و در مواردی نیز بکار گیری افراد غیر متخصص در حوزه اقتصاد که از سال‌های گذشته و تا به امروز هم وجود دارد، ضربات سهمگینی را به اقتصاد ایران وارد کرده که می طلبد دولت در سال ۱۴۰۲ با کنار گذاشتن مدیران ناکارآمد و جایگزینی مدیران متعهد و متخصص خلع موجود را پر نموده و بانی امید شود.

مردم حق دارند از افزایش بی رویه قیمت گوشت و مرغ ، ماهی ، تخم مرغ شاکی باشند، حق دارند از اختلاف قیمتها در جاهای مختلف شاکی باشند، حق دارند از افزایش سرسام آور خودروهای داخلی شاکی باشند.

وقتی قیمت مرغ و تخم مرغ که هر روز تغیر میکند و ربطی به تحریم ندارد معلوم است که به مدیریت ضعیف بازمی گردد و مطالبه رهبری و مردم ایران از مسئولین اجرایی کشور این است که هر چه زودتر نسخه های جدیدتر و قوی تری را برای اقتصاد کشور بپیچند تا امسال شاهد کم شدن تورم و بهبود اوضاع معیشتی مردم باشیم.

اقتصاد ایران اسلامی این روزها با مشکلات زیادی روبرو است که تمام آن نیز با روی کار آمدن دولت سیزدهم نیست، هر چند دولت سیزدهم که با امید و اعتماد مردم روی کار آمد هم نواقصی در این حوزه دارد که باید هر چه زودتر مدیران ناکارآمد را عزل و مدیران لایق را جایگزین نماید تا بار تورم را از دوش مردم بردارد بلکه این مهم بانی امیدواری بیشتر و انسجام ملی شود. ان شاءالله

سرباز ولایت
پیمان سرپاس
۸ فروردین۱۴۰۲

به این نوشته امتیاز بدهید!

امیرحسین عصاریان

  • ×

    با ما در ارتباط باشید