خانه اجتماعی پنجمین کنگره شعر فرهنگیاران پاسدار برگزیدگان خود را شناخت

پنجمین کنگره شعر فرهنگیاران پاسدار برگزیدگان خود را شناخت


به گزارش خبرگزاری تسنیم، پنجمین کنگره شعر فرهنگیاران پاسدار همزمان با ایام دهه کرامت و در آستانه میلاد امام رضا(ع) در شهر قم برگزار شد. در این مراسم که با حضور 220 نفر از شاعران پاسدار برگزار شد، سردار محبی معاون فرهنگی و تبلیغات سپاه، حجت‌الاسلام و المسلمین زنگنه مسئول سازمان فرهنگی خانواده و سردار دهقان جانشین این سازمان، علیرضا قزوه، رضا اسماعیلی، مرتضی امیری اسفندقه، جواد محدثی و مرادی از جمله شاعران کشور و مسئولان نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی و هوایی سپاه حضور داشتند.

در این مراسم از نفرات برتر در هشت موضوع فراخوان کنگره تجلیل به عمل آمد. اسامی برگزیدگان به این شرح است:

در موضوع انتظار در مکتب فاطمی(س)؛ ایوب پرندآور از شهرستان جهرم رتبه اول، علی حبیبی از  تبریز رتبه دوم و  سیدداود دهقانی از میبد رتبه سوم را کسب کردند. در این موضوع، قاسم اردکانی از یزد و هاشم رضازاده از مشهد شایسته تقدیر شناخته شدند.

در موضوع ایستادگی و مقاومت فاطمی در برابر تحریف فرصت‌طلبان؛  سیدمهدی نژادهاشمی از  سبزوار رتبه  اول، محمد دهقانی از بندرعباس رتبه دوم و حمزه اولاد از ایلام رتبه  سوم  را کسب  کردند. در این موضوع آزاده سالمی از اصفهان و بهبود صادقیان‌نژاد از استان فارس شایسته تقدیر شناخته شدند.

در موضوع بصیرت و دفاع فاطمی از حریم ولایت، علی سلیمانی از تهران، روح‌الله قناعتیان از جهرم و شبنم فرضی‌زاده از اردبیل به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند. در این موضوع علی احدی از اراک و میثم رنجبر از بابل به عنوان شایسته تقدیر شناخته شدند.

در موضوع ساده‌زیستی و قناعت فاطمی در برابر اسلام اشرافیت، هیچ شاعری  حائز رتبه اول تا سوم نشد. ابوطالب لاچینی از چالوس و رقیه جهانبخش از ارومیه به عنوان نفرات شایسته تقدیر شناخته شدند.

در موضوع سبک زندگی فاطمی (رفتار خانوادگی ، فرزند پروری و…) هیچ شاعری حائز کسب رتبه اول و دوم  نشد. سولماز نصرآبادی از اردبیل به عنوان رتبه سوم و هادی قاسمی از فارس و مصطفی توفیقی به عنوان نفرات  شایسته تقدیر معرفی شدند.

لعیا محمدی از  قزوین، محسن کاویانی از قم و معصومه سادات شاکری از نیشابور رتبه های اول تا سوم موضوع حجاب در مکتب فاطمی را به خود اختصاص دادند. در این موضوع پروین برهان شهرضایی از شهرضا و ثریا عبدی از هندیجان به عنوان نفرات شایسته تقدیر شناخته شدند.

در موضوع عبادت در مکتب فاطمی، هیچ یک از شاعران حائز رتبه اول نشده و رتبه دوم به خداخبش صفادل از مشهد و رتبه سوم به صورت مشترک به حسین برومند از بندرعباس و هادی ملک‌پور از تهران تعلق گرفت.

در موضوع امر به معروف و نهی از منکر در مکتب فاطمی هیچ‌یک از شاعران موفق به کسب رتبه نشدند.

در پنجمین کنگره شعر فرهنگیاران پاسدار 275 شاعر با 751 قطعه شعر شرکت داشته‌اند. در پایان مراسم از کتاب «ریحانه مستور»، برگزیده اشعار کنگره رونمایی شد. از جمله برنامه‌های روز اول کنگره برگزاری کارگاه‌های توانمندسازی برای شاعران و شرکت در مراسم غبارروبی از ضریح مطهر حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) بوده است.

چهار کنگره قبلی شعر پاسدار از سال 1391 در تهران، شیراز و جزیره بوموسی با شرکت 500 شاعر پاسدار در دوره های مختلف برگزار شده بود. راه‌اندازی تشکل شاعران فرهنگیار پاسدار در استان های مستعد از جمله برنامه های پیش رو برای گسترش و تقویت بیشتر شعر و شعرخوانی در سپاه و توانمندسازی شاعران است.

انتهای پیام/لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

داغ‌ترین مطالب