خانه اجتماعی اخبار تئاتر| اجرای "اصل 44 قانون اساسی" در خانۀ هنرمندان و "من"...

اخبار تئاتر| اجرای "اصل 44 قانون اساسی" در خانۀ هنرمندان و "من" در تالار مولوی


به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، نمایش «من» به نویسندگی و کارگردانی سیاوش پاکراه از 24 مهر اجرای عمومی خود را در تالار مولوی آغاز می‌کند.

«من» به عنوان بیستمین نمایشنامه سیاوش پاکراه، کنکاشی در دنیای درون است و جهان اجرایی آن برگرفته از نظرگاه «ایگو» در روانکاوی مدرن شکل گرفته است.

سیاوش پاکراه پیش از این آثاری چون «صوراسرافیل» «پروانگی» «جتسیمانی» و «روشان» را به نگارش درآورده و در کارنامه کاری خود نیز اجرای آثاری چون «کوررنگی» «لامپ» و «تریو بدون هارمونی» را ثبت کرده است.

پاکراه برای نمایشنامه «صوراسرافیل» عنوان برگزیده بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر را کسب کرد و نمایشنامه «کا» از او به زبان انگلیسی ترجمه و توسط کمپانی آمریکایی «تئاتر برک» در نیویورک اجرا شد.

کتاب‌های «تریو بدون هارمونی» مجموعه‌ای از سه نمایشنامه و «صوراسرافیل» از آثار چاپ شده پاکراه محسوب می‌شوند که توسط انتشارات «سیراف» وارد بازار کتاب شده است.

همکاری سهیلا گلستانی با حمید پورآذری و لیلی رشیدی

سهیلا گلستانی با نمایش جدید حمید پورآذری و لیلی رشیدی همکاری می‌کند. این نمایش که نام آن «هله.هین.هان.هلا» است، کار مشترک لیلی رشیدی و حمید پورآذری است و سهیلا گلستانی کارگردانی، ساخت و تنظیم ویدیوهای این اثر نمایشی را بر عهده دارد.

تهیه‌کننده این نمایش، مدرسه سینما تئاتر “هنر هفتم”  است و با بازی حدود 20 هنرجوی نوجوان این مؤسسه آموزشی، آماده اجرا می‌شود و سنین بازیگران این نمایش 10 تا 18 سال است.

نمایش «هله.هین.هان.هلا» حاصل دوره آموزشی چند ماهه است و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، از نیمه دوم مهرماه در عمارت «رو به رو اجرا» خواهد شد؛ جزییات بیشتر درباره گروه اجرایی این نمایش و تاریخ دقیق اجرای آن در خبرهای بعدی اعلام می‌شود.

«اصل 44 قانون اساسی» در خانۀ هنرمندان اجرا می‌شود

«اصل 44 قانون اساسی» به نویسندگیِ مریم اسماعیلی و حسین فرخزاده و کارگردانیِ مریم اسماعیلی از یازدهم مهرماه 1398 در سالن استاد انتظامیِ خانۀ هنرمندان روی صحنه خواهد رفت. سها آردم، امین محمودی، پیروز محمدی و مریم علی‌یار در آن به ایفای نقش می‌پردازند. در این نمایش، خانواده‌ای متوجه می‌شوند که از زیر پاهای آنها، نفت بالا زده و در پیِ خلاص‌شدن از خانه به تکاپو می‌افتند؛ اما مشکلاتی گریبانگیر آنها می‌شود.

این اثر، تلاشی است برای مداقه در رابطه با مالکیت و هویت انسانی، هویتی که در گروی قدرت پیدا و پنهانِ پرسشی چون «مالک چه کسی است؟» همیشه در نوسان است؛ سعی بر آن است که این اصل را در مرزهای بدن خود ملغی کنیم؛ اما آیا می‌توان مالک بدن خود نبود؟ آیا اصلاً، ما مالکِ بدنمان هستیم؟ مرزهای این مالکیت کجاست؟ تضاد فرد با جمع، چگونه مرزهای این مالکیت را جابه‌جا می‌کند؟ این نمایش، ماجرای بدن، در مواجهه با این پرسش‌ها است؛ پس برای آنکه مخاطب را با این پرسش مواجه کند، نام آن «اصل 44 قانون اساسی» انتخاب شده است.

دیگر عوامل این متن عبارت‌اند از:

دستیاران کارگردان: علی فرازی و مهسا صابری؛ طراح لباس: خورشید شیخوند، طراح صحنه: حسام حسینی، موسیقی و طراح صدا: امید سعیدی، طراح نور: علی کوزه‌گر، گریم: یاسمن باقری، طراح پوستر و گرافیک: حامد رسول‌آبادی، ساخت تیزر: محمد نوحی و روابط عمومی: ندا کاوندی و مهران عشریه.

فروش بلیط اینترنتیِ «اصل 44 قانون اساسی» آغاز شده است. این نمایش، از یازدهم تا بیست‌ویکم مهرماه 1398 ساعت 20:30 و از بیست‌ودوم مهرماه تا سوم آبان‌ماه 1398 ساعت 18:30 هرروز، جز شنبه‌ها، به مدت 50 دقیقه در سالن استاد انتظامی به نشانیِ خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبیِ باغ هنر، بام‌خانۀ هنرمندان روی صحنه خواهد بود.

انتهای پیام/

 لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

داغ‌ترین مطالب

ترین‌های بورس 6 مهر 99

پُربازده ترین سهام | ترین‌های بورس 6 مهر 99 حقوقی ها بیشتر چه خریدند | حقیقی ها بیشتر چه خریدند در نمای کلی از وضعیت معاملات...

دیده بان بورس 6 مهر 99

دیده بان بورس 6 مهر 99  پیش بینی بورس امروز | حمایت‌های نافرجام اثری که قیمت دلار روی بازار می‌گذارد درحالی که شاخص وارد کانال یک میلیون...

اگر پشتیبانی آمریکا نباشد، رژیم صهیونیستی فرو می‌پاشد

سرلشکر باقری: پذیرش قطعنامه عقلانی‌ترین کار در آن مقطع بود رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: امروز رژیم صهیونیستی به دنبال آن است که در باریکه...

استان اردبیل میزبان هفدهمین سفر استانی رئیس قوه قضاییه

          https://www.mehrnews.com/news/5029368/آیت‌الله رییسی در هفدمین سفراستانی خود پیش از ظهر امروز پنج شنبه در راس یک هیات عالی رتبه قضاییبه استان اردبیل سفر خواهد کرد...

ترین‌های بورس 5 مهر 99

پُربازده ترین سهام | ترین‌های بورس 5 مهر 99 حقوقی ها بیشتر چه خریدند | حقیقی ها بیشتر چه خریدند در نمای کلی از وضعیت معاملات...