خانه اجتماعی مسدود‌سازی خبرگزاری فارس نشانه سقوط سیاسی آمریکاست

مسدود‌سازی خبرگزاری فارس نشانه سقوط سیاسی آمریکاست

مسدود سازی خبرگزاری رسمی یک کشور نشانه سقوط سیاسی آمریکاست و معنای دقیق تر آن این است که آمریکایی ها در برابر قدرت فزاینده انقلاب اسلامی در اوج انفعال به سر می برند.

مسدود‌سازی خبرگزاری فارس نشانه سقوط سیاسی آمریکاست

به نقل از خبرگزاری فارس؛ حجت‌الاسلام دکتر «رضا غلامی» رئیس شورای سیاستگذاری مجمع عالی علوم انسانی اسلامی در واکنش به مسدود شدن دامنه وب‌سایت خبرگزاری فارس از سوی آمریکا، در یادداشتی نوشت:

در کمال تعجب با مسدود سازی خبرگزاری فارس از سوی رژیم ایالات متحده روبرو شدیم. به نظر من این عمل غیرموجه و ضدانسانی امریکایی ها نه فقط به این خبرگزاری آبروی مضاعف می دهد بلکه نفوذ آن را در داخل کشور و در سطح بین الملل بیشتر می کند‌. واقعیت این است که مسدود سازی خبرگزاری رسمی یک کشور  نشانه  سقوط سیاسی آمریکاست و معنای دقیق تر آن این است که امریکایی ها در برابر قدرت فزاینده انقلاب اسلامی در اوج انفعال به سر می برند و از درک این پدیده عاجزند که برخوردهای آنها با جمهوری اسلامی تنها به قدرتمند تر شدن ایران کمک می کند. با این حال، این اقدام باید مورد توجه جامعه حقوق دان های مستقل در جهان قرار گیرد و از آن به علامتی واضح برای معرفی استبداد و خودکامگی  ایالات متحده و ناصالح بودن آن در مدیریت شبکه جهانی اینترنت تعبیر شود. امروز مهم ترین ویژگی شبکه اینترنت یعنی آزادی از سوی ایالت متحده به چالش کشیده شده و از این شبکه برای ضربه زدن به ملت ها استفاده می شود.

مساله مهم تر، بیداری مسئولین فضای مجازی در کشور و جبران تعلل ها در ایجاد شبکه ملی اطلاعات است. برخورد با خبرگزاری فارس از سوی امریکایی ها نشان داد دیگر هیچ تضمینی برای استفاده آزادانه از شبکه اینترنت وجود ندارد و کشورهای مستقلی مانند ایران باید برای صیانت از منافع خود شبکه ملی اطلاعات داشته باشند‌.
البته من معتقدم رفتارهای نامعقول و دیکتاتورمآبانه آمریکایی ها تدریجا به شکل گیری پدیده چند اینترنتی در جهان منجر خواهد شد که بحث آن مفصل است.

لطفی
به عنوان یـک علاقه مند به تولید خبر و محــتوا از سال ۹۷ در آسمانی نیوز مشغول به کار هستم. با نظرات خود کمک کنید بهتر بنویسم تا بتوانیم همه با هم جامعه ای شاد و سر بلند داشته باشیم. "همه با هم ایران بهتر را می سازیم"

داغ‌ترین مطالب

ترین‌های بورس 5 مهر 99

پُربازده ترین سهام | ترین‌های بورس 5 مهر 99 حقوقی ها بیشتر چه خریدند | حقیقی ها بیشتر چه خریدند در نمای کلی از وضعیت معاملات...

استان اردبیل میزبان هفدهمین سفر استانی رئیس قوه قضاییه

          https://www.mehrnews.com/news/5029368/آیت‌الله رییسی در هفدمین سفراستانی خود پیش از ظهر امروز پنج شنبه در راس یک هیات عالی رتبه قضاییبه استان اردبیل سفر خواهد کرد...

احتمال تزریق پول به بورس ،خوب یا بد؟

احتمال تزریق پول به بورس | خوب یا بد؟ محدودیت خرید و فروش روزانه سهام | تهدیدی که پیش روست تزریق پول به بورس از طریق...

ادامه مذاکرات برای افزایش پروازهای خارجی

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد ادامه مذاکرات برای افزایش پروازهای خارجی +مقاصد جدید درپی از سرگیری برخی پروازهای مسافری به مقاصد خارجی، رییس سازمان هواپیمایی...

جنگ سرد چین و آمریکا

آیا زمان جنگ سرد چین و آمریکا فرا رسیده است؟ به گزارش حوزه سیاسی پايگاه خبري نشريه فرزندان آسماني به نقل از ایرنا - انتشار...