خانه اقتصادی شاخص بورس سبز می‌ماند؟

شاخص بورس سبز می‌ماند؟

پیش‌بینی وضعیت شاخص بورس در روز سه‌شنبه ۲۵شهریور

قیمت‌ها به مرحله ارزندگی رسید

قیمت‌ها به مرحله ارزندگی رسید/ شاخص سبز می‌ماند؟

بورس روز سبزی را پشت سر گذاشت، بازار این هفته یک روز را منفی سپری کرده است و روز دیگری را مثبت اما حالا برخی معتقدند فردا روز تعیین کننده ای برای بازار خواهد بود .

 به گزارش حوزه اقتصادی پایگاه خبری نشریه فرزندان آسمانی به نقل از خبرآنلاین، کارشناسان معتقدند بازار دیگر از فاز همیشه سبز یا سوددهی دائمی خارج شده است و بسیاری این موقعیت را موقعیت بلوغ می‌دانند و معتقدند سبزپوشی امروز بدان جهت بسیار با اهمیت بود که این اتفاق با مشارکت حقیقی‌ها و عملکرد مناسب بازار در وضعیت ارزندگی رخ داد.

حمید میرمعینی، تحلیلگر بازار سرمایه در پاسخ به این سئوال که بورس فردا را چگونه سپری خواهد کرد؟ گفت:  فردا روز تعیین کننده ای خواهد بود.بررسی‌ها نشان می‌دهد  اگر تقاضا بیشتر از عرضه باشد و بتواند عرضه را شکست بدهد، ممکن است بازار تا روز یکشنبه مثبت بماند اما اگر هم شدت عرضه‌ها بیشتر باشد، چهارشنبه بازاری منفی خواهیم داشت.

 وی پیش بینی کرد در مجموع در محدوده زمانی یک ماه آینده بازار در کانال ۱۰ درصد مثبت و منفی سیر خواهد کرد. این بدان معنی است که بازار نه افزایش چندانی خواهد داشت و نه کاهشی بسیار بالا .

میرمعینی در توضیح این مطلب ادامه داد: بررسی‌ها نشان می دهد  بازار در این نقطه برای تغییر، دنبال یک اتفاق و خبر جدید یا تحول اقتصادی می‌گردد.

بورس

وی در خصوص تاثیر اتخاذ تصمیمات جدید نظیر الزام به تشکیل صندوق های بازارگردانی نیز گفت: تاثیر این دست تصمیمات زمان بر است و ممکن است تاثیر آن یک هفته تا ۱۰ روز دیگر مشخص شود. باید توجه داشت این دست تصمیمات الزاما منجر به رشد بازار نخواهد شد، هر چند ممکن است منجر به جلوگیری از افت بیشتر بازار بشود ولی رشد بازار دلایل خودش را می‌خواهد.

بازار سرمایه ما همیشه اثرات اخبار را خیلی سریع روی قیمت ها محاسبه و لحاظ میکند. همینطور که شاهد هستیم این اخبار و اطلاعاتی که آمد روی قیمت ها تاثیر گذاشت و باعث جلوگیری از افت بیشتر شد. این اخبار جدید دامنه اثرگزاری دارد و اینجوری نیست که همیشه کارآمد باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که وضعیت بازار در نیمه دوم سال چگونه خواهد بود؟ گفت: اتفاقات بازار نشانه نوعی بلوغ است. بازار در حال حاضر با انواع و اقسام مسائلی دست و پنجه نرم می‌کند و نتیجه این رویارویی‌ها می تواند به بهبود وضعیت بازار در آینده منجر شود.

وی در جواب این پرسش که دلیل دو گام به پس و دو گام به پیش چیست؟گفت: خبر قطعی تعیین کننده ای برای از سرگیری فرآیند رشد در بازار وجود ندارد. اخبار منتشر شده نیز اثرشان را گذاشته‌‍اند. حالا باید منتظر اخبار سیاسی و اقتصادی جدید باشیم.

 وی در توضیح این مطلب افزود: انتخابات آمریکا ، سیاست‌های داخلی و منطقه‌ای، افزایش و کاهش تنش‌ها و اخبار اقتصادی نظیر سیاست گذاری‌های جدید اقتصادی داخلی و یا تحولات اقتصادی که بخشی از آن مربوط به کنترل شیوع کرونا و رونق بازار جهانی است، بر بورس تاثیر خواهد گذاشت.

به گفته وی یک بحث مهم که همیشه بر بازار ارز تاثیرگزار است، به وضعیت بازار ارز برمی‌گردد و رشد قیمت ارز افزایش شاخص بورس را نیز در پی خواهد داشت.

لطفی
به عنوان یـک علاقه مند به تولید خبر و محــتوا از سال ۹۷ در آسمانی نیوز مشغول به کار هستم. با نظرات خود کمک کنید بهتر بنویسم تا بتوانیم همه با هم جامعه ای شاد و سر بلند داشته باشیم. "همه با هم ایران بهتر را می سازیم"

داغ‌ترین مطالب

ترین‌های بورس 7 مهر 99

پُربازده ترین سهام | ترین‌های بورس 7 مهر 99 حقوقی ها بیشتر چه خریدند | حقیقی ها بیشتر چه خریدند در نمای کلی از وضعیت معاملات...

پارک ملی هوافضا

نمایشگاهی در تراز جهانی/ چه تجهیزاتی توسط هوافضای سپاه به نمایش درآمده؟ دستاوردهای متعدد نیروی هوافضای سپاه در حوزه‌های مختلف موشکی، پدافند هوایی، پهپادی، عملیات...

ارائه خدمات شهری باید منطبق با خواست و نیازهای شهروندان باشد

در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات مطرح شد؛ روحانی: ارائه خدمات شهری باید منطبق با خواست و نیازهای شهروندان باشد به گزارش حوزه فناوری پايگاه خبري...

آیا در صورت باخت، ترامپ حق مخالفت با انتقال صلح‌آمیز قدرت را دارد؟

نشریه فرانسوی «ژورنال دو دیمانش» در مطلبی به اقدامات احتمالی رئیس‌جمهور آمریکا در صورت شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری پرداخت. به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان،...

اگر پشتیبانی آمریکا نباشد، رژیم صهیونیستی فرو می‌پاشد

سرلشکر باقری: پذیرش قطعنامه عقلانی‌ترین کار در آن مقطع بود رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: امروز رژیم صهیونیستی به دنبال آن است که در باریکه...