خانه اجتماعی طرح دولت برای اجاره‌بهای مسکن تا پایان امسال نهایی می‌شود

طرح دولت برای اجاره‌بهای مسکن تا پایان امسال نهایی می‌شود

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن طرح دولت برای اجاره‌بهای مسکن تا قبل از پایان امسال خبر داد و گفت: تا پایان امسال طرح دولت برای اجاره‌بها که همانا نظام اجاره‌داری حرفه‌ای است نهایی خواهد شد.

طرح دولت برای اجاره‌بهای مسکن تا پایان امسال نهایی می‌شود

به نقل از گزاری فارس – محمود محمودزاده در پاسخ به این سوال که آیا دولت طرح خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای اجاره‌بهای مسکن تا قبل از شروع فصل نقل و انتقالات ارائه و اجرایی خواهد کرد، گفت: دولت برای اجاره‌بها و اولین گام طرحی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در دست اجرا دارد که تا قبل از پایان امسال اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح نظام اجاره‌داری حرفه‌ای تدوین شده و در حال نهایی شدن است بنابراین این طرح با توجه به نیاز جامعه تهیه و ارائه خواهد شد، البته تصویب نهایی آن در حال رسیدگی در مراجع مختلف است.

محمودزاده در پاسخ به این سوال که آیا به غیر از طرح نظام اجاره‌داری،‌ دولت طرح دیگری برای سامان دادن اجاره‌بهای مسکن و کمک به مستأجران در دستورکار دارد یا خیر، گفت: در مورد وام ودیعه مسکن پیشنهاد‌هایی از سوی بانک مسکن ارائه شده است تا به مستأجران تسهیلات با نرخ سود 18 درصد پرداخت شود، اما هنوز این طرح نیز در سیستم بانکی در حال پیدا کردن یک روش و یک راهکار مناسب برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: قطعا پرداخت وام ودیعه به نفع مستأجران است؛ چراکه مستأجران اجاره‌بهایی که پرداخت می‌کنند بالاتر از نرخ سود 18 درصد است. از سوی دیگر مستأجر با دریافت تسهیلات بانکی در حقیقت برای خود یک پس‌انداز ایجاد می‌کند.

لطفی
به عنوان یـک علاقه مند به تولید خبر و محــتوا از سال ۹۷ در آسمانی نیوز مشغول به کار هستم. با نظرات خود کمک کنید بهتر بنویسم تا بتوانیم همه با هم جامعه ای شاد و سر بلند داشته باشیم. "همه با هم ایران بهتر را می سازیم"

داغ‌ترین مطالب

آخرین اخبار کرونا در جهان

شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان به حدود 34 هزار نفر رسیده و بیش از 723 هزار نفر نیز به این ویروس مبتلا هستند. شیوع...

جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور روحانی برگزار شد

جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس جمهور و مقامات عالی رتبه اجرایی و قضایی و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برگزار...

تلاش قانونگذاران آمریکایی برای لغو تحریم‌های ایران در بحران کرونا

برخی منابع خبری مدعی شدند که تنی چند از اعضای سنا و مجلس نمایندگان آمریکا در تلاش هستند دولت ترامپ را تحت فشار قرار...

ساعت طرح ترافیک جدید پایتخت اعلام شد

 سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: ساعت محدوده‌های ترافیکی پایتخت به علت شیوع ویروس کرونا از ۱۶ فروردین از ۸...

آغاز جدیدترین روش درمان کرونا

آغاز جدیدترین روش درمان کرونا از زبان پزشک متخصص بیمارستان مسیح دانشوری 🔸 طرح پلاسمادرمانی بیماران کرونایی در ایران آغاز شد از صبح امروز روش درمانی تزریق...