جانشین قرارگاه تفحص شهدا در کردستان عراق، "شهید" شد

0
4
Spread the love


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، امروز؛ چهارشنبه ۱۰ مهرماه ۹۸ و در آستانه اربعین حسینی و شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها، یکی از فرماندهان کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح و گروه تفحص شهدا به شهادت رسید. سرهنگ پاسدار محمود توکلی جانشین قرارگاه تفحص شهدا در کردستان عراق، در جریان عملیات کاوش پیکرهای مطهر شهدای دوران دفاع مقدس در منطقه عملیاتی پنجوین عراق به درجه رفیع شهادت نائل شد.

جانشین قرارگاه تفحص شهدا در کردستان عراق امروز در حالی که پشت بیل مکانیکی برای کاوش شهدا نشسته بود، با برخورد بیل به یکی از مین‌های به‌جا‌مانده از جنگ تحمیلی و اصابت ترکش به سینه‌اش به شهادت رسید.

شهید محمود توکلی اهل شهرستان فلاورجان از استان اصفهان بود که از سال‌های ابتدایی شروع عملیات تفحص شهدا یعنی از سال ۱۳۷۲در عملیات‌های کاوش شهدا شرکت داشته است. ابتدا مسئول تفحص لشکر ۱۴ امام‌حسین(ع) بود . او پیش از این در هشت سال دفاع مقدس نیز نقش اثرگذاری داشت و در جبهه‌های جنگ تحمیلی به درجه جانبازی نائل شده بود.

گروه‌های تفحص شهدا از اوایل شهریور ماه سال ۱۳۹۸ خبر کاوش پیکرهای مطهر شهدای دفاع مقدس در منطقه برون مرزی پنجوین واقع در کردستان عراق را اعلام کردند. شهدای این منطقه عموماً متعلق به عملیات والفجر۴ اند. پنجوین شهر کوچکی در استان سلیمانیه در کردستان عراق است. این شهر در ۱۰۵ کیلومتری شمال خاوری شهر سلیمانیه، ۷۴ کیلومتری حلبچه و ۱۵ کیلومتری مرز ایران قرار گرفته‌ است.  عملیات والفجر ۴ در منطقه پنجوین و با هدف متصل کردن ارتفاعات سورن به سورکوه اجرا شد. در صورت تحقق این هدف، خط دفاعی جبهه خودی در این منطقه (دشت شیلر) کوتاه و در به‌کارگیری نیرو صرفه جویی می‌شد. پنجوین در طول جنگ به منطقه‌ای نظامی تبدیل و خالی از سکنه شد. دشمن با آگاهی از قصد رزمندگان برای حمله به این شهر، بخش عمده‌ای از آن را منهدم کرد.

انتهای پیام/لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس