خانه بین الملل آمریکا انتخابات اولیه دموکرات‌ها:"برنی سندرز" برنده انتخابات مقدماتی "نیوهمپشایر"

انتخابات اولیه دموکرات‌ها:”برنی سندرز” برنده انتخابات مقدماتی “نیوهمپشایر”

تبلیغات خانه به خانه جوانان برای سندرز

“اندرو یانگ” که وعده پرداخت یارانه مستقیم ماهانه 1000 دلاری به هر شهروند آمریکایی را داده بود پس از اعلام نتایج نیوهمپشایر اعلام انصراف کرد. / حامیان سندرز در ایالت “نوادا” از هم اکنون با وسایق نقلیه مختلف حتی اسب بسیج شده‌اند تا به درِ تک تک خانه‌های ایالت رفته و مردم را به رای دادن به سندرز ترغیب کنند.

دومین ایستگاه رقابت 11 نامزد انتخاباتی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در ایالت نیوهمپشایر با پیروزی سناتور مستقل “برنی سندرز” نامزد سوسیالیست به پایان رسید.

به نقل از عصرایران، بر اساس اعلام نتایج اولیه اما تقریبا قطعی، سندرز با کسب برتری بر دیگر رقبای خود در ایالت نیوهمپشایر پیش افتاده است. او به همین خاطر در سخنرانی در جمع حامیانش در شهر “منچستر” این ایالت، اعلام پیروزی کرد و پت بوتجج نزدیک ترین رقیب انتخاباتی او  نیز در سخنانی به سندرز بابت پیروزی در نیوهمپشایر تبریک گفت.

سندرز در سخنرانی اعلام پیروزی در ایالت نیوهمپشایر/ سی ان ان

سندرز با شمارش بیش از سه چهارم آرا در حدود 27 درصد از آرا به خود اختصاص داد. نظرسنجی‌های پیش از برگزاری انتخابات مقدماتی نیز حاکی از پیشتازی سندرز بر دیگر رقبا بود.

پس از سندرز “پیت بوتجج” با کسب حدود 24 درصد آرا و سناتور” امی کلوبوچار” با کسب حدود 20 درصد آرا در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

“جو بایدن” همانند انتخابات هفته گذشته در آیوا در این ایالت نیز آرای قابل توجهی کسب نکرده و از این رو او پیش از دیگر رقبا به ایالت “کارولینای جنوبی” رفته تا در آنجا تبلیغات انتخاباتی کند. او با کسب حدود 8 درصد آرا در ایالت نیوهمپشایر در مقام پنجم قرار گرفته است.

بایدن امیدوار به کسب نتایج خوب در ایالت‌های جنوبی آمریکاست؛ ایالت‌هایی که محافظه‌کارتر هستند و کسب رای چهره‌های انقلابی و سوسیالیستی همچون سندرز در این ایالت‌ها مشکل‌تر است.

با این حال حامیان سندرز که غالبا جوان هستند در این انتخابات بسیار با شوروشوق برای نامزد خود تبلیغات می‌کنند و یک ماشین تبلیغات انسانی سنگین را تشکیل داده‌اند و به صورت خانه به خانه برای سندرز رای جمع می‌کنند. این هزاران حامی جوان از روزها پیش از آغاز انتخابات مقدماتی در هر ایالت، با تقسیم‌بندی ناحیه‌ها و شهرها برای تبلیغات خانه به خانه از صبح تا شب به درِ خانه‌ها رفته و بی‌وقفه برای سندرز رای جمع می‌کنند.

برای مثال تنها در روز دوشنبه همین هفته و 1 روی مانده به انتخابات مقدماتی در ایالت نیوهمپشایر حامیان سندرز موفق شدند به درِ 150 هزار خانه (یک چهارم خانه‌های کل این ایالت) مراجعه کرده و برای  سندرز رای جمع کنند. همچنین حامیان سندرز در ایالت “نوادا” از هم اکنون با وسایق نقلیه مختلف حتی اسب بسیج شده‌اند تا به درِ تک تک خانه‌های ایالت ایالت رفته و مردم را به رای دادن به سندرز ترغیب کنند.

حامیان سندرز در ایالت “نوادا” سوار بر اسب و در حال تبلیغ خانه به خانه برای نامزد انتخاباتی شان

همچنین “آندرو یانگ” یکی از نامزدهای حزب دموکرات پس از پایان انتخابات مقدماتی در ایات نیوهمپشایر به دلیل کسب نتایج بسیار ضعیف در انتخابات ایالت‌های ” آیوا” و نیوهمشپایر از ادامه رقابت انتخاباتی انصراف داد. مهم‌ترین وعده انتخاباتی این نامزد حزب دموکرات پرداخت یارانه مستقیم نقدی 1000 دلاری ماهانه به هر شهروند آمریکایی بود. گمان می رود حامیان این نامزد جوان به کمپین سندرز بپیوندند.

لطفی
به عنوان یـک علاقه مند به تولید خبر و محــتوا از سال ۹۷ در آسمانی نیوز مشغول به کار هستم. با نظرات خود کمک کنید بهتر بنویسم تا بتوانیم همه با هم جامعه ای شاد و سر بلند داشته باشیم. "همه با هم ایران بهتر را می سازیم"

داغ‌ترین مطالب

شب خونین «اردوغان» در «ادلب»

ضرب شست مقاومت سوریه به اشغالگران نیروهای مقاومت سوری شب گذشته ضربات مهلکی را...

نماینده مردم قم:‌ مبتلایان به ویروس کرونا در قم در حال بهبودی هستند

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به اینکه مرگ و میر ناشی از کرونا قابل پیشگیری است، گفت:‌ مبتلایان به کرونا در قم...

شقایق دهقان بازیگر جدید سریال نون. خ+ عکس

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تصویربرداری فصل دوم مجموعه "نون.خ"2 به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه‌کنندگی مهدی فرجی همچنان ادامه دارد و  تاکنون حدود  70درصد سریال  ضبط شده...

۲۴۵ ابتلا و ۲۶ فوتی کرونا در کشور

آخرین آمار ابتلا و فوتی کروناویروس جدید در کشور اعلام شد.

«کیمیاگر» در کمتر از یک‌سال به چاپ چهاردهم رسید

به نقل از خبرگزاری تسنیم، «کیمیاگر»، داستان جوانی است که به‌دنبال کیمیا از این شهر به آن شهر می‌رود و در پی کسی است...
نشریه فرزندان آسمانی
ارسال پیام واتس اپ
ارتباط با مدیرمسئول سایت
سلام .
جهت ارسال پیام کلیک کنید...
Powered by