خانه سیاسی فراتر از ائتلاف

فراتر از ائتلاف

حقیقت ماجرا اینست که این دستاورد اگر رقم بخورد از اصل پیروزی در انتخابات مهمتر است. وحدت ۹۶ محصول ایثار فردی بود و وحدت ۹۸ می تواند محصول ایثار جمعی باشد. وحدت ۹۸ یک ارتقا و رشد معرفتی و بصیرتی در جبهه انقلاب است.

فراتر از ائتلاف

به نقل از خبرگزاری فارس، محسن مهدیان در یادداشتی نوشت: در خبرها آمده بود که احتمال لیست مشترک ائتلاف اصولگرایان با جمعیت پایداری افزایش یافته است. اتفاق بزرگی است. اگرچه این مسیر زودتر از اینها می توانست به این نقطه مشترک برسد و سازوکاری همدلانه‌تر طی شود اما این چند ساعت نیز دیر نیست.

اگر این مهم رقم بخورد امری فراتر از ائتلاف شکل گرفته است که بدون شک تاریخی است و امتداد وحدت ۹۶ است. چرا این ائتلاف اهمیت دارد؟ اهمیت این ماجرا را باید در تفاوت این ائتلاف با نمونه‌های مشابه در گذشته دید. برای اولین بارست که ائتلاف در راس، می‌تواند وحدت در بدنه را نیز فراهم سازد. وحدت در بدنه گمشده جریان انقلاب در تمام انتخابات گذشته است. گام بلندی که انتخابات ۹۶ برداشته شد در انتخابات ۹۸ میوه آن چیده می شود و می توان به یک بدنه اجتماعی یکپارچه و همدل و همراه و البته پرقدرت مباهات کرد.

حقیقت ماجرا اینست که این دستاورد اگر رقم بخورد از اصل پیروزی در انتخابات مهمتر است. وحدت ۹۶ محصول ایثار فردی بود و وحدت ۹۸ می تواند محصول ایثار جمعی باشد. وحدت ۹۸ یک ارتقا و رشد معرفتی و بصیرتی در جبهه انقلاب است. مگر قرار است با انتخابات چه چیز رقم بخورد؟ هرمیزان انتظار داریم با پیروزی در انتخابات موثر باشیم، با این وحدت گفتمانی و جریانی می‌توانیم انتظار یک قدرت بلامنازع داشته باشیم. قدرتی که ناشی از وحدت جبهه‌ای است نه ائتلاف سیاسی و ظاهری. ائتلاف ممکن است قدرت‌ساز باشد، باشد یا نباشد؛ اما وحدت، خودش ظهور و بروز قدرت است.

کافیست طرفین به این مهم توجه کنند که پایگاه رای آنها مشترک است و نقار و کینه و اختلاف ممکن است پای صندوق رای، یک گروه را بر دیگری تفوق بخشد اما یک بدنه اجتماعی و مردمی و انقلابی را تا مدت‌ها دچار انشقاق می‌کند؛ بدنه‌ای که تنها شب انتخابات وارد سیاست نمی‌شود و همه زندگی‌اش را بر اساس فعالیت سیاسی برای انقلاب ترتیب داده است. با این توضیح هزینه اختلاف را جبهه انقلاب اسلامی می‌دهد و از ضرب چکاچک شمشیرهای جریان انقلاب علیه اهریمن کم می‌کند.

فراتر از ائتلاف ماجرا را ببینیم. این فرصت مهم را قدر بدانیم. امتداد ائتلاف از راس تا بدنه یعنی وحدت. این وحدت معنای حقیقی ولایت است.

توجه کنیم که در نظام اندیشه رهبرانقلاب ولایت منحصر به شخص ولی نیست. حقیقت ولایت، ولی است و جمع وحدانی و درهم تنیده مومنین. ایندو در کنار همست که قدرت تحقق توحید را روی زمین فراهم می سازد و حکومت الله را نصرت می‌دهد. کم نگیریم….

لطفی
به عنوان یـک علاقه مند به تولید خبر و محــتوا از سال ۹۷ در آسمانی نیوز مشغول به کار هستم. با نظرات خود کمک کنید بهتر بنویسم تا بتوانیم همه با هم جامعه ای شاد و سر بلند داشته باشیم. "همه با هم ایران بهتر را می سازیم"

داغ‌ترین مطالب

معاونت نظارت سازمان سینمایی: سینماها قطعاً از امروز تا پایان هفته تعطیل خواهد شد/ یک بام و دو هوایی در سینما

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، دیشب روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اعلام کرد که تمامی فعالیت‌های فرهنگی و هنری تا...

نتایج غیر‌رسمی انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری

انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در 5 حوزه برگزار شد که نتایج غیررسمی 3 حوزه نهایی شده است. به نقل از خبرگزاری فارس آخرین نتایج...

راه گفت وگوی برجام را با اتحادیه اروپا نبسته‌ایم

روحانی در دیدار وزیر خارجه هلند: به نقل از ایرنا - رییس جمهوری با تاکید بر اینکه توافق هسته‌ای را به نفع منطقه و جهان...

دلیل مشکلات “دولت همراه” به یک زبان ساده

دولت همراه بناست خدمات دستگاه‌های دولتی را به‌صورت غیرحضوری ارائه کند؛ هرچند ارائه این خدمات از طریق اپلیکیشن دولت همراه چندان مطابق میل مردم...

نقش حاج قاسم در خنثی‌سازی نقشه آمریکا برای برکناری بشار اسد چه بود؟+فیلم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، یکی از نقش‌آفرینی‌های پررنگ و مؤثر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در دوران حیات پربرکتش، خنثی‌سازی...
نشریه فرزندان آسمانی
ارسال پیام واتس اپ
ارتباط با مدیرمسئول سایت
سلام .
جهت ارسال پیام کلیک کنید...
Powered by