» اقتصادی » ارز و طلا » ارز دولتی روغن و کالاهای اساسی سال آینده حذف نمی‌شود- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم
ارز و طلا - اقتصادی - صفحه اصلی

ارز دولتی روغن و کالاهای اساسی سال آینده حذف نمی‌شود- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم

۹ بهمن ۹۹ 13۰163

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در حالی که دولت و مجلس  به طور همزمان از حذف ارز کالاهای اساسی  برای سال آینده و تک نرخی شدن آن  خبر می دادند بر اساس اطلاعیه ای که شرکت بازرگانی دولتی ایران صادر کرده است نرخ ارز کالاهای اساسی از جمله برای سال آینده حذف نخواهد شد.

اعلام خبر حذف ارز کالاهای اساسی منجر به افزایش تقاضای کالای اساسی از جمله نهاده های دامی و حتی نهاده های دامی شده که به نظر می رسد حداقل بر اساس تصمیم دولت حداقل تا یک سال دیگر این کالاهای اساسی با ارز دولتی در بازار عرضه شود.

در بخشی از اطلاعیه این شرکت دولتی که درباره کالاهای اساسی است آمده:

« نکته قابل توجه در تحلیل مشکل پیش آمده در بازار روغن ، آثار انتظارات تورمی ناشی از اطلاع رسانی گسترده ومتراکم درخصوص آزاد سازی نرخ ارز کالاهای اساسی در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی طی بررسی بودجه سال ۱۴۰۰ است  که فشار بسیار سنگینی بر تقاضای بخش صنف وصنعت و خانوار به بازار تحمیل و عملاً بازار را از حالت تعادل خارج نموده است .

در آخرین جلسه تنظیم بازار کالاهای اساسی که در دفتر معاون اول محترم رئیس جمهور برگزار گردید صراحتا” اعلام شد ، دولت محترم هیچ تصمیمی به منظور تغییر ارز کالاهای اساسی از جمله روغن خام را نداشته و امید است با کاهش انتظارات تورمی ناشی از این تدابیر در آینده نزدیک بازار روغن به آرامش برسد .»

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

به این نوشته امتیاز بدهید!

سید وحید احدی نژاد .روابط عمومی هیات خدام الرضا کانونهای خدمت رضوی -خبرنگار حوزه دولت ومجلس

  • ×

    با ما در ارتباط باشید