» اجتماعی » بازگشایی محور قزوین ـ رشت تا پایان امروز/ فرمانداران لاهیجان و لنگرود پاسخ‌گو نیستند
اجتماعی - استان ها - حوادث و بلایا - صفحه اصلی - قزوین - گیلان - هواشناسی

بازگشایی محور قزوین ـ رشت تا پایان امروز/ فرمانداران لاهیجان و لنگرود پاسخ‌گو نیستند

۲۳ بهمن ۹۸ 22۰223

بسیاری از مردم در راه مانده در منطقه سراوان به خانه‌های مردم، مساجد و خودروهای خود پناه برده‌اند. معاون راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور از بازگشایی این مسیر تا پایان امروز خبر داد.

بازگشایی محور قزوین ـ رشت تا پایان امروز/ فرمانداران لاهیجان و لنگرود پاسخ‌گو نیستند

به نقل از خبرکزاری فارس از رشت، بارش برف در گیلان علیرغم اطلاع قبلی و هشدارهای هواشناسی مشکلات عدیده‌ای را برای مردم به‌وجود آورده به گونه‌ای که تعدادی از شهرستان‌های گیلان ازجمله شهرستان لنگرود و لاهیجان با وجود تلاش‌های نیروهای خدماتی با قطعی برق ۴۸ ساعته مواجه شدند.

وضعیت شریان‌های اصلی و فرعی نیز وضعیتی نامناسب در برخی نقاط گزارش شده و تعداد بسیاری از مردم در منطقه سراوان و جاده قزوین به رشت و رشت به فومن در راه مانده‌اند.

بسیاری از مردم در راه مانده در منطقه سراوان به خانه‌های مردم، مساجد و خودروهای خود پناه بردند که با اتمام سوخت بنزین با مشکل مواجه و خودروهای خود را رها کردند و با پای پیاده مسیر را برای رسیدن به منطقه‌ای امن طی می‌کنند.

بازگشایی محور قزوین به رشت تا پایان امروز

معاون راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور صبح امروز در گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به آخرین وضعیت جاده‌های استان گیلان اظهار کرد: تمام دستگاه‌های لجستیکی و خدمات رسان استان گیلان ازجمله لودر و گریدر برای بازگشایی مسیرهای مواصلاتی جاده‌های گیلان در حال انجام کار بوده و در تلاش‌اند راه‌های فرعی و اصلی را بازگشایی کنند.

رضا اکبری از اعزام دستگاه لجستیکی به استان گیلان خبر داد و افزود: گروهی از ماشین‌های لجستیکی از استان قزوین و زنجان به استان گیلان اعزام شده است تا هر چه سریع‌تر محور قزوین به رشت و فومن به سراوان را بازگشایی کنند.

معاون سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور با اذعان به اینکه خودروهای گیر افتاده در جاده‌های گیلان اکثراً ماشین‌های سنگین هستند، تصریح کرد: پنج کیلومتر خودرو در اتوبان قزوین به رشت و محور فومن به سراوان که اکثراً خودروهای سنگین هستند ترافیک روان برقرار بوده و این جریان برقرار است تا ترافیک رفع شود.

اکبری با اشاره به زمان بازگشایی اتوبان قزوین به رشت و محور فومن به سراوان بیان کرد: راه‌های اصلی محور قزوین به رشت و بعداً فومن به سراوان تا پایان امروز بازگشایی می‌شود.

فرماندران شهرستان‌های لاهیجان و لنگرود نیز تا به این لحظه پاسخگوی پیگیری خبرنگاران نبوده و رویه سکوت را برای مدیریت بحران به‌وجود آمده در پیش گرفته‌اند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

سید وحید احدی نژاد .روابط عمومی هیات خدام الرضا کانونهای خدمت رضوی -خبرنگار حوزه دولت ومجلس

  • ×

    با ما در ارتباط باشید