» اخبار جدید » رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی: وعده وزارت صمت در واردات خودروهای اقتصادی از اساس اشتباه بود
اخبار جدید - اقتصاد - اقتصادی - تهران - جدیدترین اخبار - خودرو ، مسکن و گوشی همراه - دولت - مجلس شورای اسلامی

رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی: وعده وزارت صمت در واردات خودروهای اقتصادی از اساس اشتباه بود

۷ آذر ۰۲ 2۰70

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی وعده وزارت صمت را در واردات خودروهای اقتصادی از اساس اشتباه دانست و گفت : اگر هم دولت اصرار به این امر دارد باید هزینه‌های آن را خود بپردازد.

به گزارش «آسمانی نیوز» ؛ عزت‌الله اکبری تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تعلل وزارت صمت را در عمل به وعده‌‌اش مبنی بر تعدیل بازار خودرو تایید کرد و گفت: همین که وزارت صمت می‌گوید قصد واردات خودرو را دارد حرف اشتباهی است، زیرا وزارتخانه نمی‌تواند خودرو وارد کند. وزارتخانه سیاستگذاری می‌کند، سیاست‌های خود را به مردم اعلام و بخش خصوصی اقدام به واردات خودرو می‌کند.

تالارپشتی در اظهارنظر درباره واردات خودروی اقتصادی گفت: واردات خودروی اقتصادی به دست دولت این معنی را می‌دهد که دولت می‌خواهد در بازار خودرو دخالت کند و کاری در راستای منافع مردم صورت دهد و اگر هزینه‌ای هم در این امر متقبل می‌شود این هزینه را بپذیرد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: دولت وعده واردات خودروهای اقتصادی را داد اما هیچ گاه به این امر ورود نکرد، الان یک سال است که مجلس قانون مرتبط با این امر را وضع کرده اما دولت آیین‌نامه اجرایی آن را تصویب نکرده است، در حالی که تصویب آیین‌نامه اجرایی تنها دو ساعت زمان می‌برد نه یک سال.

وی خاطرنشان کرد: ما هم در مجلس براساس ماده ۲۳۴ اقدام به توضیح‌خواهی از وزیر صمت کردیم و انتهای ماده ۲۳۴ هم به قوه قضاییه ختم می‌شود.

تالارپشتی گفت: اگر برای بهبود بازار خودرو اقدامات به موقعی صورت بگیرد رضایت عمومی از عملکرد وزارت صمت بالا خواهد رفت، با این حال معلوم نیست که چرا اقدامی در این راستا صورت نمی‌گیرد؟

انتهای پیام/

به این نوشته امتیاز بدهید!

امیرحسین عصاریان

  • ×

    با ما در ارتباط باشید