خانه مطالب گذشته حمام خون در تگزاس؛ تیراندازی در یک کلیسا ۲۷ کشته بر جای...

حمام خون در تگزاس؛ تیراندازی در یک کلیسا ۲۷ کشته بر جای گذاشت


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های آمریکایی یکشنبه شب از کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر در جریان تیراندازی در کلیسایی در نزدیکی شهر «سن آنتونیو» تگزاس خبر دادند.

به نوشته سایت شبکه «ان‌بی‌سی»، مردم در حال برگزاری مراسم دعاخوانی روز یکشنبه بوده‌اند که یک فرد مسلح به آنها حمله کرده است.

شاهدان می‌گویند مهاجم با تجهیزات کامل نظامی وارد کلیسا شده و بدون هدف مردم را به رگبار بسته است.

بنا بر اعلام پلیس، در این حادثه دستکم ۲۷ نفر کشته و بیش از ۲۰ تن هم زخمی شده‌اند. چند کودک، از جمله یک کودک ۲ ساله هم در این تیراندازی هدف قرار گرفته‌اند.

«آلبرت گامز» کمیسر پلیس «ویلسون کانتی» در این باره به «سی‌بی‌اس» گفت: «واقعا حادثه دردناکی اتس. حتی قادر به توصیف آن نیستم. حتی نمی‌توانیم به درون کلیسا نگاه کنیم.»

مهاجم بعد از چند دقیقه درگیری با پلیس، کشته شده است. از انگیزه و هویت مهاجم خبری منتشر نشده است.

به گفته شاهدان، مهاجم چند بار خشاب اسلحه خود را تعویض کرده و به تیراندازی ادامه داده است. 

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که از حامیان حمل آزادانه سلاح است، ساعتی بعد از انتشار خبر تیراندازی، با وجود سفر به شرق آسیا در توییتر نوشت: «خدا به مردم سادرلند اسپرینگز کمک کند. اف‌بی‌آی و نیروهای انتظامی در صحنه حضور دارند. من از ژاپن، وضعیت را تحت نظر دارم.»

 

قانون اساسی آمریکا، حق نگهداری و حمل سلاح را به مردم این کشور داده است؛ در قانون اساسی آمریکا آمده که «داشتن یک نیروی منظم شبه نظامی مردمی برای امنیت یک کشور آزاد ضروری است و حق مردم برای حمل و نگهداری اسلحه، نباید نقض شود.»

دست کم 30 درصد از مردم آمریکا مسلح هستند؛ اگرچه تنها 4.4 درصد از جمعیت مردمان زمین در آمریکا زندگی می‌کند، اما حدود نیمی از همه اسلحه‌های غیرنظامی جهان در آمریکا نگهداری می‌شود.

هر چند بسیاری از سیاسیون و مردم آمریکا مخالف آزاد ماندن حمل سلاح و حامی پایان یافتن حملات خونین در کوچه و خیابان هستند، اما «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا حامی سرسخت حفظ حق نگهدرای سلاح برای آمریکایی‌هاست.

فقط در سال 2009، حدود 310 میلیون قبضه سلاح گرم در آمریکا خرید و فروش شد. آمار سال 2014 مراجع درمانی آمریکا نشان می‌دهد که تیراندازی با سلاح گرم، یازدهمین عامل مرگ و میر در آمریکاست که در آن سال 33 هزار و 549 نفر را به کام مرگ کشاند.

انتهای پیام/ق


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

ثبت شرکت سئو سایت

داغ‌ترین مطالب