خانه اجتماعی همدردی طلاب هندی با سیل‌زده‌های خوزستان در مستند «مقطوع»

همدردی طلاب هندی با سیل‌زده‌های خوزستان در مستند «مقطوع»


به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مستند «مقطوع» جدیدترین اثر مؤسسه «روایت فتح» است که به‌کارگردانی علی نیکبخت تولید شده است. این مستند روایتی متفاوت از ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه مردم هندوستان به سیل‌زدگان خوزستان از طریق نماینده رهبری است و فعالیت جهادی عمرانی طلاب این کشور در روستای «مقطوع» را به‌تصویر می‌کشد؛ فیلمبرداری این مستند آغاز شده و به‌زودی آماده پخش می‌شود.

علی نیکبخت، کارگردان این مستند در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: وقتی از طرف مجموعه «روایت فتح» تصمیم گرفتیم مستند «از هندوستان تا خوزستان» را شروع کنیم، تقریباً به ثمر این کار که نیت کمک مردم مسلمان هندوستان به سیل‌زده‌های ایران بود، واقف بودیم؛ بنابراین ثبت این فرصت را برای اینکه در تاریخ بماند، غنیمت شمردیم.

وی ادامه داد: قصه از جایی جذاب شد که فهمیدیم تعدادی از طلاب هندی برای نشان‌دادن ارادت به سیل‌زده‌ها می‌خواهند خودشان را به استان خوزستان و شهرستان کارون برسانند و کمک عمرانی برای ساخت چند باب منزل انجام دهند؛ بر همین اساس تیم تولید ما نیز با این بچه‌ها همراه شد؛ همچنین فهمیدیم که یکی از محروم‌ترین بخش‌های استان را به‌کمک کمیته‌ امداد امام خمینی(ره) و نماینده رهبری در کشور هندوستان رصد و تلاش می‌کردند تا به آن روستا بروند.

این کارگردان و مستندساز در مورد روستای «مقطوع» گفت: این روستا که کشاورزی و دامداری، معیشت‌شان را شکل می‌دهد، در سیل، آسیب‌های جدی در بخش کشاورزی دیده و فقر امکاناتی در آنجا کاملاً مشهود بود؛ مردم روستا از دیدن این طلاب هندی بسیار خوشحال شدند و طلاب هندی نیز از اینکه این خیرات در جای محرومی به‌کار‌ گرفته شده بسیار خرسند بودند.

نیکبخت ضمن اشاره به تغییر نام این مستند از «از هندوستان تا خوزستان» به «مقطوع» گفت: امیدوارم این مستند کوتاه به‌عنوان سندی محترم برای دو کشور به سندی زرین در حوزه ارتباطی تمدنی 2 کشور تبدیل شود.

انتهای پیام/+
 لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

داغ‌ترین مطالب