خانه بین الملل رهبر معظم انقلاب از دیپلمات‌های برجسته دنیا و یک استراتژیست فوق‌العاده هستند

رهبر معظم انقلاب از دیپلمات‌های برجسته دنیا و یک استراتژیست فوق‌العاده هستند

موسوی: رهبر معظم انقلاب از دیپلمات‌های برجسته دنیا و یک استراتژیست فوق‌العاده هستند

سخنگوی وزارت خارجه رهبر معظم انقلاب را از دیپلمات‌های برجسته دنیا و یک استراتژیست فوق‌العاده خواند که دنیا نیز به آن اذعان دارد و گفت: ایشان دیپلماتی مبرز و فوق‌العاده‌ هستند.

موسوی: رهبر معظم انقلاب از دیپلمات‌های برجسته دنیا و یک استراتژیست فوق‌العاده هستند

به گزارش حوزه سیاسی پايگاه خبري نشريه فرزندان آسماني به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شنبه شب در برنامه «شبگرد» شبکه دوم سیما درباره تحولات اخیر در ۲ سال اخیر گفت: روند تحولات بین‌المللی شتابی گرفته است که دارای دلایل زیادی است و باعث شده این تحولات سریع‌تر به چشم بیاید.

سخنگوی وزارت خارجه زندگی یک دیپلمات را جذاب و همراه با آداب خاص خود خواند.

وی همچنین گفت: من قبل از اینکه وارد این حوزه شوم ایده آل‌هایی داشتم و الان که در این سمت دستم بازتر است در حال محقق کردن آنها هستم و یکی از آنها حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی و تنوع دادن به کارهاست.

موسوی درباره پاسخگویی به سوالات خبرنگاران خاطرنشان کرد: چون کار ما حساسیت دارد و هر حرفی را نباید بزنیم، سوالاتی مطرح می‌شود که تشخیص می‌دهیم مقطع خوبی برای پاسخ دادن به آن سوال نیست.

سخنگوی وزارت خارجه درباره ارتباطش با سخنگویان پیشین وزارت خارجه نیز گفت: بیشترین ارتباط و رفاقت را با آقای عراقچی دارم. دکتر عراقچی فردی بسیار صبور، متین، دقیق، دیپلماتی برجسته و خیلی آگاه هستند.

این دیپلمات ارشد کشورمان درباره فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه من دیپلمات نیستم و انقلابی هستم، یادآور شد: موضع گیری رهبر انقلاب بسیار دقیق بود. به نظر بنده ایشان چون رهبر انقلاب هستند و اعتقاد دارم ایشان یکی از دیپلمات‌های برجسته دنیا و یک استراتژیست فوق‌العاده هستند که دنیا هم به آن اذعان دارد. همه این موضوع را قبول دارند که ایشان دنیا، مناسبات، قدرت‌ها و نقاط ضعف کشورها و افراد را می‌شناسند و تصمیم گیری می‌کنند.
وی بیان کرد: زمانی که ایشان فرمایشی را مطرح می‌‌کنند و می‌خواهند صراحت و دقت را بگویند و از این رو فرمودند که من دیپلمات نیستم و انقلابی هستم. منظور ایشان این نبود که دیپلمات‌ها انقلابی نیستند و یا بلد نیستند حرف‌های انقلابی بزنند. چون ما دیپلمات‌ها کمی در بیان مواضع، رفتار، گفتار و نوشتار خود ملاحظاتی داریم و گاهی ایجاب کند که ما این ملاحظات را داشته باشیم، ولی برای رهبر انقلاب این ملاحظات وجود ندارد. ضمن اینکه ایشان دیپلماتی مبرز و فوق‌العاده‌ هستند.

سخنگوی وزارت خارجه گفت که از ۱۴ سالگی و در دوران دفاع مقدس در جبهه حضور داشته و افزود: من جزو نسل‌هایی هستم که شناسنامه خود را دستکاری کردم و بلد هم نبودم چگونه دستکاری کنم. سه سال سنم را بزرگ‌تر کردم. بقیه از صفحه اول شناسنامه کپی می‌گرفتند و روی کپی سن خود را تغییر داده و بعد دوباره کپی می‌گرفتند، ولی چون من بلد نبودم از انتهای شناسنامه بخشی را کندم و متولد ۱۳۵۰ بودم را ۱۳۴۷ کردم و همان را چسباندم بعد کپی گرفتم که بعدها گفتند مخدوش شده و اسناد دولتی بوده است و المثنی گرفتم. در سال ۱۳۶۴ جبهه کردستان بودم در عملیات آزادسازی مهران حضور داشتم و اواخر جنگ و قبل از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ در عملیات بیت‌المقدس ۷ در شلمچه شرکت داشتم.

وی گفت: در مجموع یک سال در جبهه حضور داشتم و به طور متناوب در بین سال‌های ۶۴ تا ۶۷ به جبهه رفت و آمد داشتم.

عباس موسوی که متولد هشتم خرداد ۱۳۵۰ است گفت که متولد محمودآباد مازندران است و افزود: بنده از یک خانواده معمولی هستم و پدرم یک کشاورز بود که به رحمت خدا رفته است.

لطفی
به عنوان یـک علاقه مند به تولید خبر و محــتوا از سال ۹۷ در آسمانی نیوز مشغول به کار هستم. با نظرات خود کمک کنید بهتر بنویسم تا بتوانیم همه با هم جامعه ای شاد و سر بلند داشته باشیم. "همه با هم ایران بهتر را می سازیم"

داغ‌ترین مطالب

خاطرات منتشر نشده رهبر انقلاب از مقاطع حساس دهه 1360

کتاب «روایت رهبری» سه رویداد تعیین حضرت امام خمینی(ره) به رهبری نظام اسلامی، تعیین آیت‌الله منتظری به رهبری آینده و سپس برکناری ایشان و...

گزارش کامل افتتاحیه مجلس یازدهم

تقوی: می‌خواهیم مجلس در زندگی مردم تاثیرگذار باشد روحانی: از مجلس اخوت می‌خواهیم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح امروز چهارشنبه (۷خردادماه ۹۹) با حضور...

آمار مبتلایان به کرونا در 24 ساعت گذشته در ایران

شناسایی ٢٢٨٢ مورد جدید مبتلا به کرونا/ هشدار برای 7 استان سخنگوی وزارت بهداشت از ابتلای ٢٢٨٢ مورد جدید به بیماری کرونا خبر داد. کیانوش جهانپور...

قالیباف با ۲۳۰ رای رئیس مجلس یازدهم شد

محمدباقر قالیباف حائز اکثریت آرای وکلای ملت شد و برای سال نخست اجلاسیه یازدهم بر صندلی ریاست مجلس تکیه زد. به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه...

اولین دستور کار مجلس یازدهم چیست؟

آیا اولین دستور کار مجلس یازدهم «شفافیت» است؟ مجلس دهم بیشترین شعار و وعده را درباره «شفافیت» داد اما کارنامه ای خالی از شفافیت از...