خانه سلامت بهداشت و درمان شمار مبتلایان به ویروس کرونا از ۴ میلیون نفر گذشت

شمار مبتلایان به ویروس کرونا از ۴ میلیون نفر گذشت

تازه‌ترین آمار جهانی کرونا / شمار مبتلایان از ۴ میلیون نفر گذشت

جهان همچنان با شیوع کرونا دست به گریبان است و روند افزایش شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری هنوز متوقف نشده است.

در حالی که در بسیاری از کشورها، قوانین مرتبط با محدودیت تردد به منظور مقابله با شیوع این ویروس تا حدودی برداشته شده و فعالیت‌های اقتصادی به صورت تدریجی بازگشایی شده است، شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس جدید که اکنون در ۲۱۲ کشور و منطقه جهان شیوع یافته، همچنان در حال افزایش است.

طبق آمارها تاکنون چهار میلیون و ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر در جهان به کروناویروس جدید مبتلا شده‌اند که از این میان ۲۷۶ هزار و ۲۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند. همچنین یک میلیون و ۳۸۷ هزار و ۲۵۹ نفر از مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ بهبود پیدا کرده‌اند.

آمار نشان می‌دهد از میان دو میلیون و ۳۵۰ هزار و ۹۷۲ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان تنها ۴۸ هزار و ۶۹۹ مورد، معادل دو درصد از کل مواردِ ابتلا، شرایط وخیم داشته و دو میلیون و ۳۰۲ هزار و ۲۷۳ مورد، معادل ۹۸ درصد از کل مواردِ ابتلا، وضعیت خفیفی از لحاظ ابتلا به بیماری کووید-۱۹ دارند.

برخی کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی بیشترین موارد ابتلا و مرگ ناشی از بیماری کووید-۱۹ را در روزهای اخیر گزارش کرده‌اند. همچنین موارد گزارش شده در آمریکای لاتین، آفریقا و روسیه رو به افزایش است.

ایالات متحده آمریکا همچنان در جایگاه نخستِ شمار قربانیان و مبتلایان کووید-۱۹ در میان کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در قاره اروپا نیز کشورهای اسپانیا و ایتالیا بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ را گزارش کرده‌اند اما آمار قربانیان این بیماریِ واگیردار در انگلیس از این دو کشور عبور کرده و بعد از آمریکا در رتبه دوم جهان قرار گرفته است.

روند افزایش مبتلایان در روسیه نیز سرعت بسیار بالایی داشته و سیستم درمانی مسکو، پایتخت این کشور با فشار بسیار زیادی مواجه شده است.

برزیل و روسیه طی چند روز اخیر با افزایش سریع شمار مبتلایان جدید به کووید-۱۹ در فهرست جهانی مبتلایان از برخی از دیگر کشورها پیشی گرفته‌اند. همچنین سنگاپور، بلاروس و قطر نیز در میان کشورهایی با بیش از ۲۰ هزار مبتلا قرار گرفته‌اند.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱. ایالات متحده یک میلیون و ۳۲۲ هزار و ۱۶۳ مبتلا، ۷۸ هزار و ۶۱۶ قربانی

۲. اسپانیا ۲۶۰ هزار و ۱۱۷ مبتلا، ۲۶ هزار و ۲۹۹ قربانی

۳. ایتالیا ۲۱۷ هزار و ۱۸۵ مبتلا، ۳۰ هزار و ۲۰۱ قربانی

۴. انگلیس ۲۱۱ هزار و ۳۶۴ مبتلا، ۳۱ هزار و ۲۴۱ قربانی

۵. روسیه ۱۸۷ هزار و ۸۵۹ مبتلا، ۱۷۲۳ قربانی

۶. فرانسه ۱۷۶ هزار و ۷۹ مبتلا، ۲۶ هزار و ۲۳۰ قربانی

۷. آلمان ۱۷۰ هزار و ۵۸۸ مبتلا، ۷۵۱۰ قربانی

۸. برزیل ۱۴۶ هزار و ۸۹۴ مبتلا، ۱۰ هزار و ۱۷ قربانی

۹. ترکیه  ۱۳۵ هزار و ۵۶۹ مبتلا، ۳۶۸۹ قربانی

۱۰. ایران ۱۰۴ هزار و ۶۹۱ مبتلا، ۶۵۴۱ قربانی

بنابراین گزارش، سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آن‌ها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته است شامل چین با ۸۲ هزار و ۸۸۷ مبتلا، کانادا با ۶۶ هزار و ۴۳۴ مبتلا، پرو با ۶۱ هزار و ۸۴۷ مبتلا، هند با ۵۹ هزار و ۷۶۵ مبتلا، بلژیک با ۵۲ هزار و ۱۱  مبتلا و همچنین کشورهای هلند، عربستان سعودی، مکزیک، سوئیس، اکوادور، پاکستان، پرتغال، شیلی، سوئد، ایرلند، سنگاپور، بلاروس و قطر هستند.

لطفی
به عنوان یـک علاقه مند به تولید خبر و محــتوا از سال ۹۷ در آسمانی نیوز مشغول به کار هستم. با نظرات خود کمک کنید بهتر بنویسم تا بتوانیم همه با هم جامعه ای شاد و سر بلند داشته باشیم. "همه با هم ایران بهتر را می سازیم"

داغ‌ترین مطالب

پرونده ویلموتس در سازمان بازرسی کل کشور باز شد

قاضی زاده هاشمی: نظارتی در پرداخت مطالبات کی روش نبوده است عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی درباره پرونده ویلموتس و نحوه پرداخت حقوق کی روش...

روزهای قمر در عقرب سال 1399

دانستن اوقات قمر در عقرب از آن جهت اهمیت دارد که در روایتی از امام صادق علیه السلام آمده است :         ...

آخرین شلیک ها برای نابودی برجام

ایالات متحده معافیت‌ همکاری هسته‌ای با ایران را لغو کرد آخرین تلاش‌های ترامپ برای تحریک تهران دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا ناامید از نتایج سیاست...

قالیباف نقشه راه را تعیین کرد

 تحول با شفافیت، مردمی‌سازی، هوشمندسازی و کارآمدی/ مجلس خود را متعهّد به راه شهید سلیمانی می‌داند رئیس مجلس شورای اسلامی در نخستین نطق خود در...

آخرین آمار مبتلایان کرونا در ایران

شناسایی 1787 مبتلای جدید به کرونا/110 هزار نفر بهبود یافته اند سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 1787 مبتلای جدید به ویروس کرونا در 24 ساعت...