خانه بین الملل آمریکا واکنش‌ها به مصرف داروی هیدروکسی کلروکین از سوی ترامپ

واکنش‌ها به مصرف داروی هیدروکسی کلروکین از سوی ترامپ

واکنش‌ها به مصرف داروی هیدروکسی کلروکین از سوی ترامپ

نانسی پلوسی

پزشک مخصوص ریاست جمهوری آمریکا تایید کرد دونالد ترامپ به رقم عدم ابتلا به کرونا ویروس داروی هیدروکسی کلروکین که مخصوص مالاریا است را مصرف می‌کند زیرا خود او و ترامپ به این نتیجه رسیده‌اند که مزایای بالقوه این دارو بر خطرات نسبی آن برتری دارد.

به گزارش حوزه بین الملل پايگاه خبري نشريه فرزندان آسماني به نقل از پایگاه هیل، شان کانلی، پزشک مخصوص ریاست جمهوری آمریکا در یک نامه‌ای 114 کلمه‌ای نوشت: با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بعد از آن که یکی از دستیاران شخصی او تست ابتلایش به کرونا مثبت درآمد درباره مزایا و  معایب مصرف داروی هیدروکسی کلروکین صحبت کرده‌ام.

این نامه ساعاتی بعد از آن منتشر شد که ترامپ شخصا به مصرف این دارو اذعان داشت.

با این حال نامه مذکور مشخص نکرد که ترامپ از چه زمانی مصرف این دارو را شروع کرده و با چه دوزی این دارو را مصرف می‌کند.

کانلی نوشت: من در پی رایزنی با شرکای بین سازمانی و کارشناسان مساله در سراسر کشور به رصد مجموعه مطالعات درباره درمان‌های بالقوه کرونا ویروس جدید ادامه دادم و بر مبنای شواهد و مدارک موجود، پیش‌بینی به کار گیری این تصمیم درمانی مشترک را دارم.

اوایل دوشنبه ترامپ به خبرنگاران گفت، مصرف این داروی پر مناقشه را که چندین بار از آن به عنوان درمان بالقوه کرونا دفاع کرده شروع کرده است. این در حالی است که شواهد و مدارک علمی محدودی درباره تاثیرات این دارو بر درمان کرونا ارائه شده است.

ترامپ گفت: “من با دکتر کاخ سفید درباره مصرف هیدروکسی کلروکین مشورت کردم” اما این دارو مستقیما برای شخص او با توجه به این که تست ابتلای به کرونای مثبت نداشته، توصیه نشده است.

ترامپ ادامه داد: من از او پرسیدم شما چه فکری می کنید و او گفت آیا شما مصرف آن را دوست دارید و من‌گفتم علاقه به مصرف آن دارم!

او گفت، این دارو را برای حدود یک هفته و نیم است که به همراه یک مکمل “روی” مصرف می‌کند و این تصمیم را بر مبنای دیدگاه‌های مثبتی که از جانب نیروهای خط مقدم مبارزه با کرونا شنیده، گرفته است.

وی ادامه داد: در این جا من مدرک خودم را ارائه می‌دهم، من تماس‌های مثبت بسیار زیادی درباره آن دریافت می‌کنم و تاکنون ظاهرا حال خوبی دارم.

چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات سنای آمریکا، دونالد ترامپ را بعد از افشای این که داروی هیدروکسی کلروکین مصرف می‌کند، به دادن امیدهای غلط به مردم متهم کرد.

شومر در مصاحبه‌ای با ام اس ان بی سی گفت: کاری که رئیس جمهور آمریکا با مصرف داروی هیدروکسی کلروکین کرده یک کار کاملا غیر محتاطانه است.

وی ادامه داد: ترامپ با این اظهار نظرهایش دارد به مردم امید غلط می‌دهد و ممکن است مردم بعد از این به جای این که نزد دکتر بروند شروع به مصرف این دارو کنند!

شومر افزود: اما وضعیت حتی از این هم بدتر است، سازمان غذا و داروی آمریکا و دولت خودش گفته که این دارو عوارض بدی دارد. و این که بر ریتم قلب به شکلی بد تاثیر می‌گذارد. این که او این حرف را زده نشان دهنده بی احتیاطی او است و همچنین نشان می‌دهد او هیچ اهمیتی به مردم نمی‌دهد.

در حین حال نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم در واکنش به این صحبت‌های دونالد ترامپ گفت: این ایده خوبی نیست که ترامپ داروی هیدورکسی کلروکین را به عنوان داروی بالقوه کرونا مصرف می‌کند.

پلوسی در مصاحبه با سی ان ان اظهار کرد: من ترجیح می‌دهم که او چیزی را که از سوی دانشمندان به ویژه برای گروه سنی ترامپ و همچنین باید گفت گروه وزنی وی یعنی افراد بسیار چاق تایید نشده، مصرف نکند.

وی ادامه داد: بنابراین من فکر می‌کنم این ایده خوبی نیست که ترامپ این دارو را مصرف می‌کند.

ماه گذشته میلادی سازمان غذا و داروی آمریکا هشدار داد این دارو نباید در خارج از محیط بیمارستان یا کلینیک‌های پزشکی به دلیل خطر ایجاد مشکل برای ریتم قلب، مصرف شود.

لطفی
به عنوان یـک علاقه مند به تولید خبر و محــتوا از سال ۹۷ در آسمانی نیوز مشغول به کار هستم. با نظرات خود کمک کنید بهتر بنویسم تا بتوانیم همه با هم جامعه ای شاد و سر بلند داشته باشیم. "همه با هم ایران بهتر را می سازیم"

داغ‌ترین مطالب

آخرین شلیک ها برای نابودی برجام

ایالات متحده معافیت‌ همکاری هسته‌ای با ایران را لغو کرد آخرین تلاش‌های ترامپ برای تحریک تهران دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا ناامید از نتایج سیاست...

قاضی‌زاده هاشمی و نیکزاد نواب اول و دوم هیأت رئیسه مجلس یازدهم شدند

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و علی نیکزاد نواب اول و دوم هیأت رئیسه اجلاسیه اول مجلس یازدهم شدند. به گزارش حوزه پارلمانی پايگاه خبري نشريه فرزندان...

اولین بیانیه نمایندگان مجلس یازدهم

رسیدگی به معیشت طبقات ضعیف فوری‌ترین مساله امروز ماست نمایندگان مجلس یازدهم در اولین بیانیه خود تاکید کردند: رسیدگی به اقتصاد و معیشت طبقات ضعیف...

آمار مبتلایان به کرونا در 24 ساعت گذشته در ایران

شناسایی 2516 بیمار جدید مبتلا به کرونا/ مجموع مبتلایان به 151 هزار نفر رسید سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی دو هزار و ۵۱۶ بیمار جدید...

اعلام حکومت نظامی در چند شهر بزرگ آمریکا

درگیری پلیس با معترضان در سراسر این کشور درگیری نیروهای امنیتی و پلیس ایالات متحده با معترضان به قتل یک سیاهپوست توسط پلیس آمریکا هم‌چنان...