» اجتماعی » شمارش معکوس پایان عملیات اجرایی انتقال مستقیم آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج
اجتماعی - اخبار جدید - استان ها - اقتصاد - جدیدترین اخبار - دولت - سیستان و بلوچستان - صفحه اصلی

شمارش معکوس پایان عملیات اجرایی انتقال مستقیم آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج

۲۴ آبان ۰۱ 3۰66

آسمانی نیوز- پروژه خط انتقال مستقیم آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج ۲۷ کیلومتر است که با اتمام لوله گذاری مسیر انتقال و نصب تجهیزات تا ورودی تصفیه خانه آب سنندج جهت تست هیدرو استاتیک آبگیری شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی آسمانی نیوز، حبیب ا… علی اصغری در بازدید جمعی از خبرنگاران رسانه‌های سراسری از روند عملیات اجرایی سامانه انتقال آب سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج اظهار داشت: این طرح یکی از مهمترین رویدادهایی بوده که برای بهبود کیفیت آب شرب شهر سنندج  با بودجه ۸۵۰ میلیارد تومانی در مدت کمتر از دو سال و با همت ‌و تلاش قریب به ۶۰۰ نفر از مهندسان و کارگران ایرانی که اکثراً بومی استان کردستان بوده اند، به این مرحله رسیده است و انشالله به زودی مردم شهر سنندج از نعمت آب شرب با کیفیت بهره‌مند خواهند شد .
مجری این طرح افزود : پروژه خط انتقال مستقیم آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج ۲۷ کیلومتر می باشد که در حال حاضر با اتمام لوله گذاری مسیر انتقال تا ورودی تصفیه خانه آب سنندج جهت تست هیدرو استاتیک آبگیری شده است .
وی افزود : عملیات ساختمانی و لوله گذاری و همچنین نصب تجهیزات انتهای پروژه در محوطه تصفیه‌خانه آب سنندج نیز در مرحله تکمیل است .
میزان پیشرفت کل پروژه تاکنون به ۹۷ رسیده است و با برنامه ریزی های انجام شده پس از اتمام عملیات اجرایی باقیمانده به زودی شاهد افتتاح پروژه انتقال آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج خواهیم بود .
شایان ذکر است طول کلی مسیر پروژه آبرسانی از منابع آبی استان کردستان به شهر سنندج حدود ۶۰ کیلومتر و ارتفاع پمپاژ ۴۸۰ متر است که در این میان  ۲۷ کیلومتر از این مسیر با لوله‌های فولادی به قطرهای ۱۴۰۰ و ۱۲۰۰ میلی‌متر منشعب شده و با بهره برداری از آن سالانه امکان انتقال ۵۷ میلیون متر‌مکعب آب به تصفیه‌خانه آب شهر سنندج برای جمعیتی معادل ۷۰۰ هزار نفر، در افق سال ۱۴۲۵، ایجاد شده است تا مردم از آب شرب با کیفیت و پایدار بهره‌مند شوند .

به این نوشته امتیاز بدهید!

سید وحید احدی نژاد .روابط عمومی هیات خدام الرضا کانونهای خدمت رضوی -خبرنگار حوزه دولت ومجلس

  • ×

    با ما در ارتباط باشید