» اجتماعی » آشنایی با دانشگاه بین المللی ciuقبرس
اجتماعی - بین الملل - جدیدترین اخبار - دانشگاه - صفحه اصلی - کسب و کار

آشنایی با دانشگاه بین المللی ciuقبرس

۱۱ اسفند ۰۱ 5۰32

دانشگاه بین المللی قبرس با نام انگلیسی Cyprus International University (CIU) یکی از برترین دانشگاه های قبرس شمالی می باشد. این دانشگاه در زمینی به مساحت یک میلیون متر مربع احداث شده است و قدمتی بیست و چند ساله دارد. از دلایل پرطرفدار بودن این دانشگاه رنکینگ مناسب و شهریه های بسیار پایین می باشد که باعث شده است سالانه دانشجویان بسیاری که قصد تحصیل در قبرس را دارند، این دانشگاه را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند.
دانشگاه بین المللی قبرس به عنوان یک واحد آموزشی بین المللی،متشکل از دانشکده های متفاوت و رشته های متنوع ، شرایط انتخاب را برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود دارند آسان نموده است. در این قسمت به معرفی دانشکده های دانشگاه CIU پرداخته و در ادامه به بررسی رشته های موجود در هر دانشکده می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

 

لیست رشته های دانشگاه CIU به تفکیک مقطع تحصیلی

در این قسمت نام تمام رشته های دانشگاه بین المللی قبرس در لیست زیر به تفکیک مقطع تحصیلی (کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) آمده است. البته شما می توانید برای انتخاب هرچه بهتر رشته تحصیلی مورد نظر خود با کارشناسان شرکت مهاجرتی پایسان نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در ایران تماس حاصل کنید تا از مشاوره های رایگان ما بهره مند شوید.

لیست رشته ها در مقطع کاردانی – کلیک کنید

لیست رشته ها در مقطع لیسانس و رشته های پزشکی کلیک کنید

لیست رشته ها در مقطع ارشد کلیک کنید

لیست رشته ها در مقطع دکترا – کلیک کنید

تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاه بین المللی قبرس

دانشگاه بین المللی قبرس در سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ اقدام به تاسیس یکی از مجهزترین دانشکده های دندانپزشکی قبرس شمالی نموده است. سیستم آموزشی دندانپزشکی این دانشگاه دوره ای پنج ساله بوده که دانشجویان در سالهای اول و دوم دروس علوم پایه را سپری کرده و در سالهای بعدی واحدهای عملی خودرا می گذرانند. همچنین بعد از فارغ التحصیلی در رشته دندانپزشکی دانشجو میتواند در دوره های اختیاری که دانشگاه برای فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی تدارک دیده است شرکت کرده و علاوه بر بالا بردن سطح دانش خود با مسائل روز دنیا، گواهینامه های معتبر بین المللی نیز کسب کنند. شهریه تحصیل در رشته دندانپزشکی قبرس در این دانشگاه در ادامه همین متن آمده است.

تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه بین المللی قبرس

دانشکده داروسازی دانشگاه بین المللی قبرس از سال ۲۰۱۱ فعالیت خود را با ارائه رشته کارشناسی داروسازی آغاز کرده است و در سال ۲۰۱۷ مجوز برگزاری رشته دکترای داروسازی را از شورای داروسازی نیجریه دریافت کرد. در این مورد لازم به ذکر است، دانشگاه CIU جزو معدود دانشگاه هایی است که رشته دکترای داروسازی را ارائه می دهد، زیرا در اکثر نقاط دنیا رشته داروسازی بصورت دوره کارشناسی پنج ساله ارائه می گردد.

رشته های جهشی دانشگاه بین المللی قبرس (برنامه شتاب دانشگاه CIU)

این دانشگاه نخستین دانشگاه در قبرس است که دوره هایی را تحت عنوان شتاب ایجاده کرده است. این رشته ها بدین صورت است که دانشجو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را بصورت یکجا خوانده و بعد از پنج سال موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد می شود. در حالت عادی برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد دانشجو نیار دارد که به مدت شش سال تحصیل کند.

زبان تحصیل در دانشگاه بین المللی قبرس CIU

تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد البته رشته هایی وجود دارند که زبان تحصیلشان به ترکی هم ارایه میشود ولی در نظر داشته باشید که اگر رشته ای که انتخاب میکنید زبان تحصیل اش انگلیسی باشد کل این دوره به زبان انگلیسی خواهد بود و هیچ درسی به زبان ترکی ارایه نخواهد شد و اگر رشته ای را انتخاب کنید که زبان تحصیل اش ترکی باشد کل دوره به زبان ترکی ارایه خواهد شد. اگر بخواهیم به صورت کلی بیان کنیم در این دانشگاه هیچ رشته ای به دو زبان ارئه نمی شود.

قبل از بررسی شهریه های دانشگاه بین المللی قبرس در نظر داشته باشید که بورسیه هایی که توسط شرکت مهاجرتی پایسان گرفته می شود برای کل دوره میباشد و دانشجو در طول کل دوره تحصیل این بورسیه را از دست نخواهد داد.

شهریه مقطع کارشناسی و رشته های داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی CIU

شهریه هایی که در جدول زیر درج شده است در واقع شهریه سالانه میباشد. شهریه سالانه در واقع شهریه دو ترم میباشد زیرا دانشگاه های قبرس همانند دانشگاه های ایران هر سال دو ترم ارائه میدهند، ترم مهر و ترم بهمن.

نام رشتهشهریه سالانه بدون بورسیهشهریه سالانه  با بورسیه
Pharmacy

رشته داروسازی

طول دوره ۶ سال

۸٫۱۹۸,۰۰–با بورسیه ۷۵درصدی که شرکت پایسان تضمینی  برای متقاضیان دریافت میکند

شهریه سالانه ۲۲۰۰ یورو

Dentistry

رشته دندانپزشکی

طول دوره ۵ سال

۹٫۸۰۰,۰۰–با بورسیه  ۵۰درصدی که شرکت پایسان  برای متقاضیان دریافت میکند

شهریه سالانه ۵۵۰۰ یورو

Medicine

رشته پزشکی

طول دوره ۵ سال

۱۲٫۰۰۰,۰۰با بورسیه ۵۰درصدی که شرکت ما برای متقاضیان دریافت میکند

شهریه سالانه ۶۵۰۰ یورو

Other Undergraduate Programs 

بقیه رشته های مقطع کارشناسی

طول دوره ۴ سال

۶۱۹۸,۰۰با بورسیه ۷۵ درصدی که شرکت ما برای متقاضیان دریافت میکند

شهریه سالانه ۱۷۸۰ یورو

شهریه مقطع کارشناسی ارشد و دکتری با پایان نامه

مقطعشهریه سالانه بدون بورسیهشهریه با بورسیه
کارشناسی ارشد برای کلیه رشته ها

طول دوره دو سال

€ ۲۵۰۰با بورسیه ۵۰ درصدی  شرکت مهاجرتی پایسان  تضمینی  برای متقاضیان دریافت میکند

شهریه سالانه ۱۲۵۰ یورو

دکتری برای کلیه رشته ها   Ph.D

طول دوره ۴ سال

€ ۲۶۰۰با بورسیه ۵۰ درصدی که توسط  شرکت مهاجرتی پایسان  تضمینی  برای متقاضیان دریافت میکند

شهریه سالانه ۱۳۰۰ یورو

لازم به ذکر است دانشگاه بین المللی قبرس بورسیه های صد درصد برای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه میدهد که دریافت این بورسیه ها بستگی به سوابق تحصیلی دانشجو دارد.

دانشگاه بین المللی قبرس برای کسانی که از یک خانواده دو نفر ثبت نام میکنند بورسیه های ۱۰ درصد مازاد بر بورسیه هایی که شرکت ما میگیرد را در اختیار متقاضیان میگذارد. برای اطلاع از شرایط کامل بورسیه تحصیل در قبرس شمالی با مشاورین ما در تماس باشید.

خوابگاه های دانشگاه بین المللی قبرس

خوابگاه های دانشگاه CIU به دو صورت خوابگاه استودیو یا خوابگاه آپارتمان طبقه بندی می شوند.تمام خوابگاه ها دارای اینترنت نامحدود رایگان ، تلویزیون ال سی دی ، دسترسی به کانال های تلویزیون کابلی ، میز و صندلی ، قفسه های کتاب ، کمد ، تختخواب ، مینی یخچال و خط تلفن برای تماس های ورودی و خروجی داخل دانشگاه و همچنین تماسهای خارج از دانشگاه می باشند. تمام اتاق ها و خوابگاه های دانشگاه طبق برنامه منظم هفتگی نظافت شده و سرویس خواب بطور کلی تعویض می گردد.

در خوابگاه استودیو دانشگاه بین المللی قبرس، به دانشجویان اتاق های تکی ، دو نفره یا چهار نفره ارائه می شود. خوابگاه ها دارای گرمایش مرکزی و آب گرم بدون وقفه هستند. به دانشجویانی که در خوابگاه های استودیویی سکونت کنند،در صورت تمایل برنامه های غذایی و آموزشی با قیمت بسیار مناسب ارائه می گردد.
در خوابگاه آپارتمانی دانشگاه بین المللی قبرس، دانشجویان در صورت تمایل امکان آشپزی دارند ، اتاقها به صورت یک نفره و یا دونفره با انتخاب ۳ تا ۶ دانش آموز ارائه می شود. خوابگاه های آپارتمانی معمولا به گونه ای طراحی شده اند که دارای دو یا سه اتاق خواب ،یک اتاق نشیمن ، آشپزخانه ، بالکن و حمام می باشند، که این امکان را فراهم می کند تا دانشجویان در کنار دوستان خود در محیط آپارتمانی سکونت گزینند.

امکانات محوطه دانشگاه بین المللی قبرس

در حالت کلی محیط دانشگاهی دارای امکانات زیر می باشد که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد:

 • مهمانسرای دانشگاه بین المللی قبرس:

دانشگاه بین المللی قبرس در داخل محوطه خود دارای مهمانسرای ویژه ای می باشد که والدین و همراهان دانشجویان در هنگام مراجعت به قبرس می توانند از آنها به عنوان هتل استفاده نمایند. هزینه استفاده از مهمانسرای دانشگاه بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه تر از هتل میباشد و به محل اقامت دانشجو نزدیک می باشند. در این مهمانسراها صبحانه نیز ارائه می شود و هزینه ای اضافه بابت آن دریافت نمی‌شود. اولیای دانشجویان در هنگام اقامت در مهمانسرای دانشگاه CIU میتوانند از رستوران های داخل محوطه دانشگاه استفاده کنند.

 • کلینیک و مرکز درمانی دانشگاه بین الملل قبرس:

پزشکان و پرستاران مرکز بهداشت دانشگاه بین المللی قبرس انواع خدمات بهداشتی و درمانی ،کمکهای اولیه و همچنین خدمات سرپایی را به صورت رایگان در اختیار دانشجویان و کارکنان دانشگاه قرار می دهند. در مواردی که دانشجویان و کارمندان قادر به مراجعه به مرکز درمانی نباشند ، پرسنل مرکز درمانی به محلی که دانشجو در آنجاست اعزام می گردند.دانشجویان می توانند از خدمات اورژانس ، تشخیص و معاینه در پلی کلینیک (آزمایشگاه ، اشعه ایکس) ، کشیدن دندان و پر کردن در پلی کلینیک های دندانپزشکی وجراحی از کلیه خدمات بهره مند شود.

 • مرکز ورزشی:

مرکز ورزشی دانشگاه بین المللی قبرس دارای زمین فوتبال ، بسکتبال ، والیبال ، تنیس در فضای باز ، والیبال ساحلی ، هندبال ساحلی ،فوتبال ساحلی، استخر سرپوشیده، استخر شنا درطول ۲۵ * ۲۲ متر و عمق ۲٫۵۰ متر و ۸ خط استخر نیمه المپیک با ظرفیت ۱۹۱ تماشاگر ، مطابق با استانداردهای فدراسیون بین المللی شنا (FINA) می باشد. همچنین سالن های ورزشی سرپوشیده که ازاستانداردهای اروپایی برخوردار می باشد، به گونه ای طراحی شده اند که کلیه هواداران ورزش را قادر می سازد ورزش را به صورت حرفه ای دنبال کنند.مرکز تناسب اندام CIU Arena با مساحت ۷۸۰ متر مربع ، دارای امکانات پیشرفته و تجهیزات کاملا حرفه برای رشته های بدنسازی، ورزش های هوازی، پیلاتس،یوگا و غیره می باشد.

 • دسترسی آسان به کتابخانه
  • سوپر مارکت
  • خشکشویی
  • مینی سینما
  • اتوبوس های رایگان برای مرکز شهر
  • کافه ها
  • مرکز بهداشت رایگان
  • مرکز مشاوره روانشناسی رایگان

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

سید وحید احدی نژاد .روابط عمومی کانون خدمت رضوی منطقه3-خبرنگار حوزه دولت ومجلس

 • ×

  با ما در ارتباط باشید