توافق‌کنندگان با FATF امضایشان را پس بگیرند/ آل‌سعود اولاد ابوسفیان‌ها هستند/ محاکمه مدیران با فیش‌های نجومی خواسته ملی است

0
2
Spread the loveبه گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته تهران به موضوع حج و سالگرد فاجعه منا اشاره کرد و گفت: در سال گذشته هفت هزار نفر در سرزمین امن الهی کشته شدند و به شهادت رسیدند؛ معلوم نیست دنیا به کجا دارد می‌رود؟ در حرم امن الهی که حتی حیوانات هم باید امنیت داشته باشند، چرا باید حجاج کشته شوند؟ این اتفاق بی‌سابقه‌ای بود که سال گذشته در حج افتاد.

وی با بیان اینکه مردم دنیا نفس‌شان در مقابل جنایات آل‌سعود در نمی‌آید، افزود: ما حرف زدیم و اعتراض کردیم، اما دنیا اعتراضی نکرد، کشورهای عربی و غیر عربی یا دم نزدند و یا حرف‌های کوتاهی زدند. امروز دنیا ظلم‌پذیر شده است.

خطیب موقت نمازجمعه این هفته تهران با تأکید بر اینکه تعجب ما از دنیا این است که ظلم‌کده و ظلم‌پذیر شده است، اظهار کرد: در فاجعه منا تنها ۵۰۰ نفر از کشته‌ها ایرانی بودند و بقیه مربوط به دیگر کشورها بودند؛ سؤال این است که چرا آن کشورها دم نزدند و خون حاجیان‌شان را از جباران و فرعون‌صفتان آل‌سعود که اولاد ابوسفیان‌ها و ابوجهل‌ها هستند، مطالبه نکردند؟

آیت‌الله جنتی اضافه کرد: ما هر چه بتوانیم باید درباره فاجعه منا از آل‌سعود ابراز تأسف و تنفر کنیم.

به گزارش تسنیم، وی به مسئله فیش‌های نجومی اشاره و تأکید کرد: بنده نمی‌دانم چطور در جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام(ره) و مقام معظم رهبری این اتفاقات درباره حقوق‌های نجومی می‌افتد؟ چطور بیت‌المال را به راحتی حراج می‌کنند و کسی هم نظارتی ندارد، مجلس در این ماجرا کجاست؟ بنده به نمایندگان مجلس هم گفته‌ام که اگر نظارت می‌کردند، این اتفاقات نمی‌افتاد.

دبیر شورای نگهبان افزود: خواسته ملت ایران این است که متهمان فیش‌های نجومی باید شناخته شوند، این خواسته این جناح و آن جناح نیست، بلکه مطالبه ملی است و باید در این زمینه به مردم اطلاع‌رسانی شفاف شود و عدالت اجرا شود.

آیت‌الله جنتی با تأکید بر اینکه امروز باید در کشور با خوی اشرافی‌گری برخورد شود، گفت: متأسفانه خوی اشرافی‌گری در برخی مقامات حاکم است؛ مسئله فیش‌های نجومی موجب سلب اعتماد مردم می‌شود، بنابراین هر سه قوه باید به آن رسیدگی کنند. سه قوه در زمینه برخورد با فیش‌های نجومی وظیفه دارند که باید به وظیفه‌شان عمل کنند؛ البته رسانه‌ها در این حوزه خوب عمل کردند.

وی با بیان اینکه تاکنون با ۱۳ تا ۱۴ مورد از نجومی‌بگیران برخورد شده است، افزود: باید با همه متهمان برخورد شود، بقیه نیز با اینها فرقی ندارند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری دریافت حقوق نجومی از سوی رئیس صندوق توسعه ملی را عجیب توصیف کرد و گفت: یک جهش عجیبی در این صندوق برای بالا کشیدن اموال بیت‌المال صورت گرفته بود.

آیت‌الله جنتی با انتقاد از عضویت برخی مدیران نجومی‌بگیر در ۲۳ هیئت‌مدیره شرکت‌ها و مؤسسات دولتی، اظهار کرد: اینها مسائلی است که وجود دارد و باید بررسی شود، شرایط به گونه‌ای بود که از دستگاه‌های زیان‌ده به اینها حقوق و پاداش پرداخت می‌کردند؛ البته املاک نجومی هم باید پیگیری شود.

وی با اشاره به انتشار فایل صوتی از آیت‌الله منتظری در حمایت از منافقین تصریح کرد: برخی فایل صوتی آن شیخ ساده‌لوح که دل امام(ره) را خون کرد را منتشر کردند و امام(ره) را محکوم ساختند که خدا از سر تقصیرات آنها نگذرد، این فایل بهانه‌ای به دست منافقین داد تا از طریق آن بتوانند نظام اسلامی را محکوم کنند و حربه‌ای علیه نظام برای منافقین شد.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه امروز استکبار منافقین را رشد می‌دهد و تربیت می‌کند، اظهار کرد: منافقین امروز تحت حمایت انگلیس، فرانسه و آمریکا هستند؛ آنها هفده هزار تن از مردم ایران را شهید کردند.

آیت‌الله جنتی با تأکید بر اینکه امام(ره) در سال ۶۷ حکم اسلام را در اعدام منافقین اجرا کرد، افزود: مهدی هاشمی هم در آن دوران با حکم امام اعدام شد، صاحب این فایل صوتی را هم امام(ره) قاطعانه و به صورت آنی عزل کردند و گفتند که عکس او را از دیوار پائین بیاورید، زیرا او منشأ فساد بود، اگر به منافقین مجال داده می‌شد، ریشه نظام را می‌کندند.

وی درباره قرارداد با FATF نیز گفت: با FATF می‌خواهند اطلاعات مالی را به دست آورند تا با دست خودمان نهادهای انقلابی را تحریم کنیم. با چه جرأتی این توافق را امضا کرده‌اند؟ مجلس در این زمینه ساکت ننشیند و از حق نظارتی‌اش استفاده کند.

خطیب موقت نمازجمعه این هفته تهران اضافه کرد: اینها این سند را امضا کردند و می‌خواهند به عنوان مبارزه با پولشویی اطلاعات مالی و بانکی ما را به دشمن بدهند تا خودمان را تحریم کنیم.

آیت‌الله جنتی در پایان خاطرنشان کرد: اگر این قضیه FATF  اتفاق بیافتد باید فاتحه همه چیز را بخوانیم و آمریکا هم به ما احسنت و آفرین بگوید، ۸۷ فرد و نهاد با این توافق‌نامه تحریم می‌شوند؛ البته انشاء‌الله جلوی آن گرفته می‌شود.

انتهای پیام/لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس