هر دقیقه مجلس ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارد/ وقت پارلمان را با برخی گزارشات هدر ندهیم

0
2
Spread the loveبه گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه ۷ مهرماه) ر تذکری با استناد به بند یک ماده ۲۲ آئین‌نامه داخلی مجلس اظهار کرد: لازم است وقتی که در اختیار مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی گذاشته می‌شود، برای نمایندگان ملت مفید و موثر واقع شود. 

وی در همین زمینه افزود: طبق چه بندی از آئین‌نامه داخلی مجلس این گزارش قرائت شد و گناه برخی از نمایندگان چیست که هم باید گزارش مکتوب را بخوانند و هم در صحن علنی آن را گوش کنند. با توجه به اینکه هر دقیقه اداره مجلس ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارد، چرا وقت پارلمان را هدر می‌دهند؟

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس با اشاره به اینکه رئیس مرکز پژوهشهای مجلس می‌گوید تعداد طرحها و لوایح زیاد است، گفت: مقصر اصلی خود مرکز پژوهشهای مجلس است که باید گزارشات را براساس زمان لازم کارشناسی و به نمایندگان ملت ارائه دهد. بنابراین درخواست دارم که این مرکز گزارشها را به موقع به نمایندگان ارائه دهد.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات فلاحت‌پیشه گفت: مجلس یا مرکز پژوهشها نباید درباره اینکه چند تا طرح مطرح است، از نمایندگان ارزیابی داشته باشد بنابراین ارزیابی که در این باره صورت گرفته توسط یک سایتی خارج از مجلس انجام شده است. 

وی افزود: اگر خانم یا آقایی در مورد طرح در صحن صحبت دارند، بنده نمی‌توانم جلوی آن را بگیرم زیرا هر شخصی درباره هر مسئله‌ای نظری دارد. 

لاریجانی تصریح کرد: ما نمی‌توانیم درست و یا غلط بودن نظر نمایندگان را مشخص کنیم و درباره گزارش‌های مرکز پژوهشها باید گفت بعضی مسائلی که این مرکز ارائه می‌دهد و خلاصه‌ای از آن در صحن مطرح می‌شود. به جهت تمرکز ذهن برای نمایندگان ملت است. 

انتهای پیام/لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس