ضرب و شتم یک ناهی از منکر در پارک قیطریه +فیلم

0
8
Spread the love


به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، یکی از دانشجویان فعال فرهنگی  روز سه‌شنبه ۲۱ خرداد در حین اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در پارک قیطریه مجروح شد.
 
این دانشجو همراه با خانواده در حال عبور از پارک قیطریه بود که با یک صحنه خلاف عفت عمومی مواجه می‌شود و براساس وظیفه دینی خود به مرتکبان، تذکر لسانی می‌دهد که پس از امر به معروف و نهی از منکر مورد ضرب و شتم تعدادی از قانون‌شکنان قرار می‌گیرد.

وی در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم درباره جزئیات این حادثه گفت: ساعت ۲۰ روز سه‌شنبه ٢١ خرداد براى قرارى که با همسر و فرزندم در پارک قیطریه داشتم، وارد پارک شدم. در بدو ورود از ورودى شمال شرقى (که به در جنب نانوایى مشهور است) ملاحظه کردم چند دختر و پسر در حال بازى والیبال هستند، امّا دخترها هیچگونه حجابى بر سر ندارند نه اینکه روسری آنها افتاده باشد بلکه دقیقاً بدون روسرى و با لباس‌هاى نامناسب در حال بازی بودند.

وی ادامه داد: کاملاً محترمانه از آقایان همراه آنها خواستم از خانم‌ها بخواهند حجاب خود را رعایت کنند اما با ممانعت از این درخواست به کار خود ادامه دادند و یکى از خانم‌ها، تهدید و پرخاش را شروع کرد؛ من هم به آنها گفتم: “برای پیگیری‌های حقوقی از وضعیت شما فیلم می‌گیرم”. آن خانم تهدید کرد که تلفن همراه من را خرد می‌کند. من نیز در جواب وی گفتم که با پلیس ۱۱۰ تماس خواهم گرفت و ماجرا را به آنها خبر می‌دهم.

این دانشجو درباره ضرب و شتم توسط قانون‌شکنان نیز گفت: پس از درخواست من از آنها، به یکباره چندین نفر از آنها‌ (حدوداً ۴ نفر)  به سمت من حمله کرده و  مورد ضرب و شتم قرار داده و پس از پاره کردن سیم هدفونى که در گوش داشتم، من را بر روی زمین انداخته و کتک زدند؛ تا اینکه چند مرد میانسال با ورود به ماجرا مانع از ادامه ضرب و شتم شدند.

وی گفت که بعد از اتمام درگیری، تعدادی از شهروندان من را به گوشه‌ای از پارک بردند و مجدداً چندین مرحله با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتیم اما پیگیری خاصی توسط پلیس ۱۱۰ صورت نگرفت و در ماجرا حضور پیدا نکردند. نهایتاً در تماس با سامانه ۱۹۷ ماجرا را اطلاع دادم و یک ساعت پس از تماس آخر، از ۱۹۷ با من تماس گرفته شد و گفتند که قصد اعزام مامور را دارند اما دیگر ضاربان از محل حادثه متواری شده بودند و البته خانواده‌ام نیز بسیار نگرانم بودند؛ به همین دلیل تصمیم گرفتم از پارک خارج شوم.

در ادامه بخشی از فیلم توهین و تهدید قانون‌شکنان پارک قیطریه را مشاهده می‌کنید:

به گزارش تسنیم، با توجه به این که این‌گونه حوادث در ماه‌های اخیر در سطح کشور افزایش یافته بی‌توجهی به این موضوع می‌تواند به امنیت عمومی جامعه صدمات جدی وارد کند.

به نظر می‌رسد برای کاهش صدمات جبران‌ناپذیر این پدیده مسئولان دستگاه قضایی و امنیتی باید در این زمینه جدیت و قاطعیت بیشتری به خرج داده و با مجازات کسانی که درصدد برهم زدن امنیت و آرامش جامعه هستند و به راحتی به نوامیس مردم تعرض می‌کنند امنیت جامعه را تامین کنند.

انتهای پیام/لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس