از گم شدن پول تا گم نشدن آن در پرسپولیس/ پرسپولیسی‌ها نه بیانیه دادند، نه شفاف‌سازی کردند

Spread the loveبه گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، بعد از آنکه پرسپولیس از جام حذفی با شکست مفتضحانه مقابل تیم لیگ دویی اما قابل احترام «قشقایی» کنار رفت، احساسات بر منطق بسیاری از هواداران این باشگاه غلبه کرد. آنها از یک سو غصه‌دار از دست دادن یک جام شدند و از طرف دیگر، جوابی برای کری‌خوانی استقلالی‌ها نداشتند زیرا بار این شکست، سنگین بود و تبعاتش زیاد.

در همین وضعیت، حسین هدایتی که سابقه حضور در هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس را دارد و حالا، یکی از اسپانسرهای این باشگاه شده و به قول خودش به عنوان یک هوادار به تیم کمک می‌کند، علیه مواضع مدیران پرسپولیس موضع تندی گرفت. او اعلام کرد که ۲۰۰ هزار یورو برای جذب گولچ پول دادم ولی فقط ۳۰ هزار یورو به این بازیکن پرداخت شده است. 

 

با این حساب، هدایتی این بار یک جنگ را آغاز کرده بود و انگار می‌خواست به مخاطبانش این پیام را برساند که در باشگاه پرسپولیس، پول‌ها جابجا و گم می‌شود. این، یک اتهام بزرگ مالی است و اگر واقعیت داشته باشد، به رسوایی جدیدی در فوتبال ایران بدل خواهد شد چرا که بین ۲۰۰ هزار یورو دریافتی برای جذب یک بازیکن خارجی و ۳۰ هزار یورو پرداختی بابت آن بازیکن، فاصله بسیار زیادی است.

حسین خبیری مدیر مجموعه درفشی‌فر که در واقع دوست دوجانبه علی‌اکبر طاهری سرپرست باشگاه و حسین هدایتی اسپانسر پرسپولیس است، چند روز پیش در مورد اتفاقی که رخ داده،  به تسنیم گفت: دعوایی در میان نیست، هدایتی پست اینستاگرامی خود را پاک کرد و مسئولان باشگاه هم با او صحبت کردند تا مشکل از ریشه حل شود.

از سوی دیگر، یک روز پس از انتشار این پیام اینستاگرامی، مسئولان باشگاه پرسپولیس تصمیماتی گرفتند. یکی از مدیران این باشگاه در پاسخ به خبرگزاری تسنیم تاکید کرد قصد انجام مصاحبه ندارد ولی به زودی بیانیه‌ای از سوی باشگاه در مورد هدایتی منتشر خواهد شد که در آن، حساب و کتاب بین باشگاه و هدایتی تسویه می‌شود. در بیانیه‌ مورد اشاره، قرار بود مسائلی مطرح شود که زبانه‌های آتش اختلاف بین هدایتی و باشگاه را افزایش دهد ولی با وجود ادعای مسئولان باشگاه پرسپولیس، خبری از انتشار این بیانیه نشد.

گویا پشت‌پرده، با کدخدامنشی چند نفر از دوستان مشترک طاهری و هدایتی، فعلاً این دعوا به سکوت منجر شده و طرفین، موضع رسمی جدیدی علیه یکدیگر اتخاذ نکرده‌اند. با این وجود، طاهری و یکی دیگر از مدیران باشگاه در مصاحبه‌های خود تاکید می‌کنند هیچ پولی در باشگاه پرسپولیس گم نمی‌شود و هدایتی نیز در مصاحبه‌ای گفته بود: نمی‌خواسته با آن پست اینستاگرامی، کسی را متهم کند.

آخرین فاز این داستان، ادامه بدبینی مدیران باشگاه پرسپولیس به امیر عابدینی است. کسی که در ماجرای ایجاد تغییرات در کاربرد سامانه پیامکی باشگاه پرسپولیس، فعالیت‌ زیادی داشت تا سود این سامانه به کل باشگاه‌ها برسد و حق پخش، به این شکل به فوتبال تزریق شود. عابدینی حالا در تیررس انتقادات غیرمستقیم مدیران باشگاه پرسپولیس است و اطرافیان طاهری، هر انتقادی که به عملکرد مدیریتی‌شان در باشگاه می‌شود را به عابدینی مرتبط می‌دانند.

فعلاً‌ خبری از دعوا نیست ولی مشخص نشد بالاخره باشگاه از هدایتی ۲۰۰ هزار یورو را برای جذب آنتونی گولچ اخذ کرده یا نه؟ اگر این پول به حساب باشگاه افزوده شده، آیا تنها ۳۰ هزار یورو به گولچ پرداخت کرده‌اند؟ بقیه پول کجاست؟ یورو در بازار آزاد ۴۰۵۰ تومان به فروش می‌رسد و این یعنی ۲۰۰ هزار یورو معادل ۸۱۰ میلیون تومان است که با توجه به ادعای هدایتی، تنها تکلیف ۱۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آن مشخص شده است.

از سوی دیگر مشخص نیست به غیر از این ۲۰۰ هزار یورو، چه مقدار پول دیگر از هدایتی در این فصل اخذ شده و کجا به کار گرفته شده است؟ این سؤالات، باید منجر به پاسخی شفاف شود ولی در حال حاضر مدیران باشگاه پرسپولیس سیاست سکوت را در پیش گرفته‌اند. نه خبری از بیانیه است و نه اعلام رسمی یا مصاحبه و کنفرانس خبری. تمام سؤالات، فقط یک پاسخ کلی از سوی طاهری یا دیگر مدیرانش دارد: «هیچ پولی در باشگاه پرسپولیس گم نمی‌شود…»

انتهای پیام/لینک منبع

ثبت شرکت سئو سایت